Mistrzostwa piłki koszykowej

Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

W miniony piątek, 7 listopada 2014r. w hali OSiR odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców.

Celem współzawodnictwa było

• wyłonienie najlepszej drużyny w gminie, w kategorii dziewcząt oraz chłopców,

• upowszechnianie piłki koszykowej wśród młodzieży szkolnej,

• integracja dziewcząt i chłopców z różnych szkół,

• aktywowanie gimnazjalistów do uczestnictwa w imprezach sportowych,

• wdrażanie do aktywności w czasie wolnym oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny wszystkich gimnazjów z naszej gminy. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. W sumie odbyło się 9 meczy, które sędziowali pracownicy OSiR-u Andrzej Rajtar oraz Jerzy Majewski. Rywalizacja pomiędzy gimnazjalistami była bardzo zacięta, ale odbywała się w dobrej, sportowej atmosferze oraz zgodnie z zasadą „fair play”. Wszyscy zawodnicy włożyli ogromny wysiłek w każdą minutę na boisku, ale zwycięzca może być tylko jeden…

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum Nr 1 ze Strzegomia , która zajęła I miejsce, zwyciężając z reprezentacją Gimnazjum Nr 2 ze Strzegomia – II miejsce. Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego – Gimnazjum w Jaroszowie uplasowała się na III miejscu.

W kategorii chłopców po wyrównanej grze :

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego – Gimnazjum w Jaroszowie,

II miejsce wywalczyła reprezentacja Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu, III miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu, drużyna Gimnazjum w Goczałkowie uplasowała się na IV miejscu. Na zakończenie mistrzostw dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Grzegorz Luszawski podziękował wszystkim zawodnikom za wolę walki i dobry poziom gry. Wręczył dyplomy oraz puchary dla najlepszych drużyn, które będą reprezentowały Gminę Strzegom w zawodach powiatowych.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenie w dalszych rozgrywkach!

Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i mamy nadzieje, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się ponownie !!!