2.AQUALIGA

Mistrzostwa Gminy Strzegom w Pływaniu

Po raz drugi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu zorganizowała zainicjowane w ubiegłym roku szkolnym zawody pływackie pod patronatem Burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty.

 

Współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Oczekiwana od dawna Aquliga 2 dla klas IV, V i kategorii open odbyła się w środę 23.10.2019 roku na strzegomskim Delfinku.

Zawody trwały ponad 3 godziny, a udział w nich wzięły wszystkie szkoły podstawowe w gminie. Wystartowało ponad 130 uczniów. Rozgrywki zdominowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zdobyli puchar i I miejsce , II miejsce wraz pucharem przypadło w udziale PSP nr 4 w Strzegomiu, a na III miejscu znalazł się Zespół Szkół w Stanowicach

Klasyfikacja ogólna – końcowa:

I miejsce

PSP Nr 2 STRZEGOM

II miejsce

PSP Nr 4 STRZEGOM

III miejsce
PSP STANOWICE

W kategorii dziewcząt rocznik 2009 i młodsi

 

 1. PSP 2
 2. Jaroszów
 3. PSP 4
Z deską

 1. PSP 2
 2. Olszany
 3. PSP 4

W kategorii chłopców rocznik 2009 i młodsi

 

 1. Stanowice
 2. Kostrza
 3. PSP 4
Z deską

 1. PSP 2
 2. PSP 2
 3. Jaroszów

W kategorii dziewcząt rocznik 2008

 

 1. PSP 2
 2. PSP 4
 3. PSP 2
Z deską

 1. PSP 2
 2. PSP 3
 3. Stanowice

W kategorii chłopców rocznik 2008

 

 1. PSP 2
 2. Stanowice
 3. Olszany
Z deską

 1. PSP 2
 2. PSP 4
 3. Jaroszów

W kategorii OPEN dziewcząt

1. PSP 2
2. PSP 2
3. Stanowice

W kategorii OPEN chłopców

1. PSP 2
2. PSP 2
3. PSP 2


Sztafeta    1. PSP 2    2. PSP 4   3. Stanowice


Szczególnie mocno cieszy fakt , że podczas zawodów nasi uczniowie ustanowili mnóstwo rekordów życiowych, co upewnia nas, że ciężka praca, jaką wykonują, przynosi oczekiwane rezultaty. Oczywiście należy pamiętać, że oprócz wyników sportowych, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, najważniejszy był sam udział w zawodach i dlatego wszystkim startującym gorąco gratulujemy i dziękujemy za włożony wysiłek.

Składamy także serdeczne podziękowania dla Urzędu Miasta za ufundowanie nagród oraz transportu dla uczniów przybyłych ze szkół Gminy Strzegom. Dziękujemy także wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Jesteśmy przekonani , że kolejna Aqualiga 3 zmotywuje naszych uczniów do dalszej systematycznej pracy w dyscyplinie , jaką jest nauka pływania.

Polecane artykuły

Back to top button