„Ćwiczyć każdy może” VI Olimpiada Specjalna

Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu 31.05.2023 r. zorganizował VI Olimpiadę Specjalną „Ćwiczyć każdy może”.

Wszystkich uczestników na hali OSiR serdecznie powitała Pani Dyrektor Małgorzata Zaremba oraz Prezes Zarządu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Pan Paweł Mosór. Koordynatorem imprezy była nauczycielka wychowania fizycznego Pani Marlena Pudło, a sędzią głównym był zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Jerzy Majewski.

W szranki sportowe stanęły drużyny: SOSW z Dzierżoniowa i Piławy Górnej, ZSS ze Strzegomia, Świdnicy, Świebodzic oraz PSPS nr 10 w Wałbrzychu. Uroczystym akcentem było zaprzysiężenie sędziego oraz drużyn do udziału w Olimpiadzie. Po honorowym przemarszu po płycie boiska na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Strzegomiu z repertuarem klasycznym i nowoczesnym. Uczestnicy olimpiady zmagali się z różnymi konkurencjami, w których liczył się nie tylko czas, ale również siła i precyzja.

Wszyscy olimpijczycy zostali uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Idea fair play, dobra zabawa, integracja i super kibice to podstawa udanej imprezy.

Do grona sponsorów olimpiady należą: Starostwo Powiatowe w Świdnicy – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, OSiR i ZSS w Strzegomiu.

Polecane artykuły

Back to top button