Dwójka organizatorem Aqualiga

Pierwsze amatorskie zawody pływackich na Dlefinku dla uczniów szkół podstawowych

Zawody pływackich - StrzegomInformujemy że dnia 08.10.2018 ( poniedziałek ) w godzinach 900  –  1200   na pływalni Delfinek w Strzegomiu odbędą się  pierwsze cykliczne zawody pływackie  „Aqualiga” dla uczniów szkół podstawowych klas IV i V (zawody mają charakter amatorski z własną komisją sędziowską).

W zawodach wezmą udział dzieci z klas IV i V szkół podstawowych. Szkoły wystawiają jednego bądź dwóch zawodników.

Uczestnicy zawodów będą mieli do pokonania 4 długości basenu z deską oraz 4 długości basenu bez deski. Na koniec zawodów rozegrana zostanie konkurencja łączona: wszyscy zawodnicy z reprezentacji szkoły będą startowali w wyścigu na 500m. Wygrywa ta szkoła, która przepłynie dany dystans najszybciej.

Organizatorem zawodów i fundatorem nagród jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika i Urząd Miejski w Strzegomiu.

Charakterystyka basenu Dolnośląski Delfinek w Strzegomiu:

 • długość basenu 16,67 m
 • 4 tory
 • temperatura wody ok. 28 stopni Celsjusza

Celem zawodów jest, doskonalenie umiejętności pływackich wśród dzieci, propagowanie pływania, jako czynnej formy spędzania wolnego czasu, umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej początkujących pływaków, przegląd umiejętności pływackich wśród dzieci w celu wyłonienia talentów pływackich

Regulamin zawodów pływackich Aqaliga

Regulamin zawodów pływackich dla uczniów szkół podstawowych klas IV i V

Ubiór zawodników, sędziowanie, protokół z zawodów, wyniki.

 • Wszystkich uczestników obowiązuje ubiór sportowy zgodny z wymogami regulaminu pływalni Delfinek w Strzegomiu.
 • Protokół oraz wyniki będą dostępne dla uczestników po zakończeniu zawodów.

Konkurencje

Indywidualne:

a)

 • klasa IV -bez przyboru 4x 16,67
 • klasa IV – z przyborem 4x 16,67

b) 

 • klasa V -bez przyboru 4x 16,67
 • klasa V – z przyborem  4x 16,67

Drużynowe:

c)

 • sztafeta klasa IV – bez przyboru 8x 16,67 (jeden zawodnik płynie 2×16,67 potem płynie kolejny)

d)

 • sztafeta klasa V – z przyborem  8x 16,67   (jeden zawodnik płynie 2×16,67 potem płynie kolejny)

 

Uczestnictwo

W zawodach udział biorą dzieci z klas IV i V szkół podstawowych. Zawodnicy maja prawo startu tylko w jednej kategorii wiekowej, wykluczony jest start zawodników starszych w kategorii młodszej. Szkoła może wystawić jednego bądź dwóch zawodników w każdej konkurencji. Uczestnicy pływają 4 długości basenu z deską oraz 4 długości basenu bez deski. W sztafecie mogą brać udział zawodnicy startujący w konkurencjach indywidualnych. Na koniec zawodów rozegrana zostanie konkurencja łączona: wszyscy zawodnicy z reprezentacji szkoły będą startowali w wyścigu na 500m. Wygrywa ta szkoła, która przepłynie dany dystans najszybciej. Każda drużyna posiada swojego opiekuna/opiekunów. Opiekunem może być nauczyciel danej szkoły lub osoba pełnoletnia.

Opiekun zobowiązany jest do posiadania zgody rodziców na udział dziecka w zawodach oraz oświadczenie rodziców, że stan zdrowia ich dziecka pozwala na udział w zawodach.

 

Uczestników zawodów zgłasza opiekun – nauczyciel  szkoły, jako reprezentację  w kategoriach (bez podziału na chłopców i dziewczyny)

 

Zgłoszeń należy dokonywać  do dnia 26.09.2018 roku na adres e-mail: ebendig@poczta.onet.pl  lub rafal.cichon@onet.pl z dopiskiem : zawody pływackie 08.10.2018r.

 

„Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.”
Informuje, że woda na pływalni „Dolnośląski Delfinek” ul. Kochanowskiego 4 w Strzegomiu spełnia wymagania określone w
„Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach”

Zarząd OSiR Sp. z o.o.

 

 

 

Polecane artykuły

Back to top button