Basen letni po sezonie

Nurkowanie klas mundurowych i turystycznych LO Strzegom

31 sierpnia br. zakończyliśmy kąpielowy sezon letni na basenach odkrytych OSiR, nie oznaczało to że nasze baseny nie będą już wykorzystane w tym sezonie !

Dnia 26 września uczniowie klas mundurowych i turystycznych Strzegomskiego LO w trudnych warunkach pogodowych  – deszcz, temperatura zewnętrzna 10 st.°C, wody 19 st. °C – nie zniechęcili się jednak jednak z zajęć praktycznych z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

„Jak sami uczniowie stwierdzili żartobliwie – woda jest całkiem ciepła, a po zanurzeniu i tak nie będzie padało. Po takich deklaracjach płk Mariusz Krzak, odpowiedzialny za szkolenia uczniów klas mundurowych w LO, pokiwał głową z wyraźną dumą.

Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. Od godz. 8:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Profesjonalne szkolenie naszych licealistów i otwieranie przed nimi nowych możliwości które, z całą pewnością będą rozwijać w służbach mundurowych i pracy w branży turystycznej przeprowadziło Centrum Nurkowego UBOOT na zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka i płk Mariusza Krzaka przy współpracy OSiR Strzegom. 

Materiały dzięki
Telewizja Internetowa Strzegom - VIDEO
Źródło informacji
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu

Polecane artykuły

Back to top button