II Mikołajkowy Bieg Australijski

Filozofią biegu organizowanego przez naszą społeczność biegową jest to, że nie ma w nim przegranych.

Mikołajkowy Bieg Australijski - Strzegomska DwunastkaDnia 8 grudnia 2018 r. punktualnie o godzinie 1200  na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbyła się już II edycja Mikołajkowego Biegu Australijskiego – organizatorem biegu była sekcja Lekkoatletyczna AKS Strzegomska Dwunastka

Łącznie na starcie stanęło 25 osób – 9 Pań i 16 Panów. Dopisali również kibice, którzy z zainteresowaniem przyglądali się biegowi w formule australijskiej. Wszyscy uczestnicy razem przebiegli 2 kilometry, po czym na każdym kolejnym okrążeniu bieżni, swój udział w biegu kończył najwolniejszy jego uczestnik, aż do momentu kiedy została najwytrwalsza trójka, która na ostatnich dwóch okrążeniach rozstrzygnęła o zajętych miejscach, a przebiegli 25 okrążeń bieżni czyli 10 kilometrów. Najwytrwalszymi i zwycięzcami zostali, wśród Pań Brygida Szymańska a wśród Panów Piotr Holly.

Filozofią biegu organizowanego przez naszą społeczność biegową jest to, że nie ma w nim przegranych. Każdy biegnie tyle ile może, ponieważ tu nie chodzi o bicie rekordów. W przypadku naszego biegu chodzi o integrację środowiska biegowego, spotkanie w miłej atmosferze i dobrą zabawę – tłumaczy Edward Fedyczkowski, lider Strzegomskiej Dwunastki

Całość zawodów przebiegała w radosnej mikołajkowo-świątecznej atmosferze, każdy mógł poczęstować się słodką przekąską, a dzieci otrzymały od prowadzącego świetnego Mikołaja czekoladowe niespodzianki. Podsumowanie i zakończenie biegu miało miejsce w restauracji Stragona, gdzie na wszystkich czekał ciepły posiłek i gorąca herbata.

Zwycięzcom wręczono nagrody, rozlosowano mikołajowe niespodzianki. Dziękujemy obecnym za udział i miło spędzony czas we wspaniałej atmosferze. Słowa podziękowania kierujemy do naszych partnerów i sponsorów, którzy przyczynili się do zorganizowania Biegu i ufundowali mikołajkowe niespodzianki.

Z biegowym pozdrowieniem
Edward Fedyczkowski
lider grupy biegowej Strzegomska Dwunastka
Źródło informacji
Grupa biegowa S12

Polecane artykuły

Back to top button