Blisko 13 litrów oddanej krwi

Spośród 42 zarejestrowanych osób, 28 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza.

10 września br. w godzinach od 9:00- 13:00 na terenie OSiR-u w Strzegomiu odbyła się kolejna zbiórka krwi organizowana przez Młodzieżową Radę Miejską oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Fachowy i życzliwy zespół lekarsko-pielęgniarski, tego dnia miał pełne ręce pracy, czuwał nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia. Chętnych do udziału było dużo.

Spośród 42 zarejestrowanych osób, 28 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza. Każdy z uczestników akcji oddał 450 ml krwi, co dało łącznie 12.600 litrów tego bezcennego płynu. W ten sposób zasililiśmy zasoby krwi dostępne w Centrum.

Już od pięciu lat z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu odbywają się zbiórki krwi. Z okazji przypadającej w tym roku rocznicy pomysłodawcy akcji zdecydowali się podsumować jej dotychczasowe efekty.

Ponad 280 litrów krwi w pięć lat. Młodzi strzegomianie podsumowują efekty zbiórek

Zbiórki krwi organizowane przez Młodzieżową Radę Miejską w Strzegomiu swój początek miały w 2014 roku. Podczas sesji zaproponowałem radnym organizację takowej akcji pod naszym patronatem. Pomysł spotkał się z aprobatą rady, co było widać po przeprowadzonym głosowaniu i uzyskaniu 100% głosów na tak – opowiada Konrad Fornal, radny i były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Powodzenie zbiórek nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. – Dzięki wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji, uzyskaliśmy dostęp do miejsca dla krwiodawców oraz pomoc przy organizacji.

( INFORMACJA AKTUALNA NA DZIEŃ 16 maja 2019r. )Dzięki informacjom uzyskanym od RCKik możemy poinformować, iż przez okres 5 lat odbyło się 28 akcji poboru krwi. Podczas tych zbiórek zgłosiło się 813 chętnych do oddania krwi natomiast 628 udało się oddać krew. Daje nam to wynik 282,6 litrów krwi pełnej! Ten fakt cieszy równie mocno ze względu na podobne akcje krwi organizowane przez Zespół Szkół w Strzegomiu oraz parafię pw. Zbawiciela Świata – dodaje Fornal. Podkreśla przy tym, że pomimo kolejnych kadencji oraz zmiany składu młodzieżowej rady zbiórki dalej prężnie działają.

Z ARCHIWUM FOTO:

Kolejna mobilna akcja krwiodawstwa planowana jest 12 listopad 2019 r.

Do zobaczenia 🙂

Źródło informacji
Świdnica24
Pokaż więcej
Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X