Duża siatkówka w Strzegomiu

Mecze kontrolne drużyn KS Gwardia Wrocław, Stal AZS PWSZ Nysa, Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych

W ostatnim tygodniu sierpnia drużyna pierwszoligowa siatkarzy KS Gwardia Wrocław szlifowała swoją formę przed zbliżającym się sezonem 2018/2019 na obiektach Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Mimo intensywnych treningów siatkarzy nie zabrakło również chwil relaksu, czasu na zwiedzanie miejscowych atrakcji jak i czasu na regenerację sił zawodników, którzy korzystali z obiektów OSiR Strzegom.

Treningi odbywały się w hali Sportowo-Widowiskowej OSiR Strzegom w której swoje pierwsze kroki w sporcie stawiał w miejscowym klubie AKS Strzegom Krzysztof Stelmach (Honorowy Obywatel Strzegomia). Mimo, że nie jest już mieszkańcem naszej gminy, od wielu lat wspiera drużynę AKS Strzegom.

Uwieńczeniem obozu szkoleniowego siatkarzy KS Gwardii jak i mieszkańców Strzegomia było rozegranie meczów sparingowych – 31.08. z Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych i 01.09. z Stal AZS PWSZ Nysa.

Swój pierwszy oficjalny sparing KS Gwardia Wrocław zagrała 31.08. z drużyną Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych, który ostatecznie wygrywa. Choć łatwo nie było z przeciwnikiem z Wałbrzycha, pojedynek kończy się sukcesem KS Gwardii. Był to solidny sprawdzian dla drużyny z Wałbrzycha z I-ligowcem który może pozytywnie napawać przed startującym sezonem.

W kolejnym meczu sparingowym, który odbył się wczoraj (01.09.) o godzinie 18:00 w hali Sportowo-Widowiskowej OSiR Strzegom pomiędzy drużynami KS Gwardia Wrocław i Stal Nysa również nie zabrakło emocji, jednak pojedynek wygrywa KS Gwardia Wrocław

KS Gwardia Wrocław – Aqua Zdrój Wałbrzych 3:2 (19, -26, 27, -21, 12)
Najwięcej punktów dla Gwardii: Maruszczyk 19, Naliwajko 11, Olczyk i Kaźmierczak – po 10.

KS Gwardia Wrocław – Stal AZS Nysa 3:1 (18, 22, 16, -19)
Najwięcej punktów dla Gwardii: Maruszczyk 11, Lubaczewski, Olczyk i Superlak – po 10.

 

Przed spotkaniem odbyła się uroczystość wręczenia przez władze miasta Strzegomia okolicznościowych statuetek za promocję siatkówki w Strzegomiu i na arenie krajowej dla trenerów Tadeusza Wasyliszyna i Zbigniewa Dziemiańczuka.

Drużyny poprowadzili wychowankowie AKS-u Strzegom: Piotr Lebioda (Gwardia) i Krzysztof Stelmach (Stal).


Zdjęcia  Aneta Serafin FOTO z piątkowego sparingu z zespołem Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych

W dniu dzisiejszym drużyna GWR wyjeżdża z obozu szkoleniowego w Strzegomiu komentując:  „Było to dla nas bardzo przyjazne miejsce, a i kibiców na meczach sparingowych KS Gwardii Wrocław nie brakowało, za co dziękujemy”

 

Strzegom gościł drużyny piłki siatkowej

KS Gwardia Wrocław

KS Gwardia Wrocław

Stal AZS PWSZ Nysa

Stal AZS PWSZ Nysa

 Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych

Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych

 

Źródło informacji
KS Gwardia WrocławStal NysaAqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych

Polecane artykuły

Back to top button