„Dwójka” Mistrzem Gminy w Piłce Nożnej!!!

Mistrzostwa Gminy Strzegom Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Strzegomia

W dniu 27.10.2021 r. na odkrytych obiektach OSiR odbyły się Mistrzostwa Gminy Strzegom Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Strzegomia.

Przy pięknej, jesiennej pogodzie na „osirowskie” boiska stawiły się drużyny ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Strzegomska „Dwójka” i „Czwórka” wystawiły po dwa zespoły. Do rozgrywek swoje reprezentacje wystawiły następujące szkoły:

• PSP Olszany.

Jedenaście drużyn zostało podzielonych na trzy grupy, które rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup i jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem awansowały do półfinałów.

W pierwszym półfinale PSP Goczałków wygrał z PSP Kostrza 3:0, w drugim półfinale PSP 2 (1) pokonał PSP Jaroszów 1:0. W meczu o 3 miejsce ZSP Jaroszów pokonał PSP Kostrza 1:0 i zajął najniższe miejsce na podium turnieju. W wielkim finale Jakub Komorniczak z PSP 2 (1) strzelając klasycznego „hat trck’a” zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad PSP Goczałków w stosunku 3:0.

Wyniki turnieju:

I miejsce – PSP nr 2 drużyna II
II miejsce – PSP Goczałków
III miejsce – ZSP Jaroszów
IV miejsce – PSP Kostrza

Na zakończeniu turnieju pan Burmistrz Zbigniew Suchyta wręczył wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i dyplomy oraz podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów. Pan Burmistrz wręczył także nagrody indywidualne.

Wspomniany wcześniej Jakub Komorniczak zdobył tytuł „Najlepszego strzelca”, Ana Bernal – Staśkiewicz z PSP 2 (1) wywalczyła tytuł „Najlepszego bramkarza”. W konkurencji „Najlepszy zawodnik” bezapelacyjnie wygrał Sebastian Wojciechowski z PSP Goczałków.

Po turnieju wszyscy udali się na poczęstunek. Kiełbaski z grilla wybornie smakowały przy ciepłych i słonecznych promieniach polskiej złotej jesieni.