Dzięki ZUK – OSiR bardziej EKO

Bądź EKO ! Odkręć i zgnieć ! Nie wyrzucaj powierza !

Z inicjatywy ZUK w Strzegomiu przy współpracy z OSiR Strzegom, na naszym obiekcie stanęły dwa pojemniki ( wyposażone w zgniatarki ) na plastikowe butelki PET, po wodzie i napojach.

Jest to kolejna odsłona akcji ekologicznej którą propaguje spółka OSiR. Najpierw z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. ul.Mickiewicza 2, stanęło serce na nakrętki !

Z jednej strony rozwój akcji cieszy, serce szybko zapełnia się nakrętkami – ale z drugiej pokazuje, z jak ogromnych ilości plastiku korzystają strzegomianie. Każda nakrętka oznacza również butelkę lub inny pojemnik.

Codziennie każdy z nas pozbywa się plastikowych nakrętek stanowiących zamknięcie butelek, kartonów po sokach, mleku, napojach i opakowaniach po najróżniejszych płynach. Tymczasem ich zbieranie może przybrać formę jednej z popularnych akcji charytatywno-ekologicznych do których zachęcamy i zapraszamy do punktów odbioru plastikowych surowców wtórnych na OSiR.

Tym razem Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu zaopatrza nas w pojemniki (kosze) ze zgniatarką butelek PET, na czas sezonu letniego tymczasowo stanęły przy obiekcie basenów letnich, gdzie zauważyliśmy największy potencjał na ich zapotrzebowanie.

W późniejszym czasie pojemniki będziemy relokować tam, gdzie pojawi się potrzeba zagospodarowania plastikowych butelek. 

Serdeczna prośba o niewrzucanie do pojemników innych odpadów niż butelki plastikowe PET.

Zarząd OSiR Strzegom / ZUK Strzegom

Polecane artykuły

Back to top button