Gimnazjaliści rywalizowali w Goczałkowie

Noworoczny Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych w Goczałkowie

Gimnazjaliści rywalizowali w Goczałkowie

Gimnazjaliści rywalizowali w GoczałkowieW Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych rozegranym 25 stycznia br. w Goczałkowie wzięły udział 4 gimnazja z terenu gminy Strzegom. Turniej odbył się pod patronatem posła na Sejm RP – Moniki Wielichowskiej i senatora RP – Wiesława Kiliana.

Zawody w takiej formule odbyły się po raz pierwszy i wszystko wskazuje na to, że impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza imprez gminy Strzegom. Podobnie jak turniej koszykówki, w którym od kilku lat rywalizują gimnazjaliści na jaroszowskim Orliku.

W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji okazało się, że wśród dziewcząt najlepsze było Gimnazjum nr 2, które wyprzedziło Gimnazjum nr 1, Gimnazjum w Jaroszowie i Gimnazjum w Goczałkowie. Wśród chłopców wygrało Gimnazjum nr 1, drugą lokatę zajęło Gimnazjum nr 2, trzecie miejsce wywalczyło Gimnazjum z Jaroszowa, a czwarte – Gimnazjum z Goczałkowa. Najbardziej wartościową siatkarką została Sara Bus (Gimnazjum nr 1), a siatkarzem Maciej Wielgus (Gimnazjum nr 2).

Wręczenia pamiątkowych pucharów wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju dokonała poseł na Sejm RP – Monika Wielichowska. W gronie osób dekorujących byli również: zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu – Tadeusz Zarzycki, dyrektor Zespołu szkół w Goczałkowie – Barbara Asynger i dyrektor OSiR-u – Grzegorz Luszawski.

Organizatorzy zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu oraz Zespół Szkół w Goczałkowie dziękują Strzegomskiemu Centrum Kultury za pomoc przy organizacji turnieju. Szczególne podziękowania należą się zastępcy dyrektora SCK – Krzysztofowi Kalinowskiemu za pracę na stanowisku komentatora. Organizatorzy dziękują również nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie drużyn.

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X