Gminny Turniej Piłki Nożnej

Piłkarze z PSP nr 2 najlepsi ! w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych


Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych19 września br. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Była to już IV edycja tej ciekawej sportowej imprezy, która rokrocznie gromadzi młodych adeptów piłkarskich. Patronują jej: poseł na Sejm RP – Monika Wielichowska i senator RP – Wiesław Kilian.

Turniej, zorganizowany przez PSP w Stanowicach i OSIR w Strzegomiu, zwykle odbywał się na stanowickim Orliku, jednak w tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę, zawody przeniesiono do hali sportowej w Strzegomiu.

Zaszczycili je swą obecnością: poseł na Sejm RP – Monika Wielichowska, senator RP – Wiesław Kilian, burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski i przewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Marczak. Turniej otworzyli: burmistrz Strzegomia oraz pani poseł, którzy życzyli sukcesów wszystkim zawodnikom, a opiekunom grup wręczyli specjalne podziękowania za przygotowanie drużyn do turnieju.
Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn. W wyniku losowania podzielono je na 2 grupy. Pierwszą tworzyły reprezentacje szkół z PSP nr 4 i PSP nr 2 ze Strzegomia, PSP Kostrza i PSP Goczałków. W drugiej spotkały się drużyny: PSP Jaroszów, PSP nr 3, PSP Stanowice i PSP Olszany.

Gra, niezwykle zacięta i wyrównana, dostarczyła wielu wrażeń, zarówno piłkarzom, jak i ich opiekunom. Ostatecznie, do wielkiego finału dotarli futboliści z PSP nr 2 i PSP Olszany, zaś uczniowie z PSP nr 4 i PSP Jaroszów zagrali o III miejsce. Zwycięzców obu meczów wyłoniły rzuty karne. Strzegomianie z „Dwójki” okazali się lepsi w strzelaniu jedenastek i odnieśli zwycięstwo w całym turnieju. III miejsce zajęli piłkarze z Jaroszowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Broda z PSP Kostrza. Fabian Metelica z PSP Olszany został najlepszym strzelcem, zaś Igora Posackiego z PSP nr 2 w Strzegomiu uznano za najlepszego piłkarza turnieju.

Impreza przebiegała w przyjaznej, sportowej atmosferze, a organizatorzy zadbali o poczęstunek dla zawodników. Honorowi goście: senator Wiesław Kilian i zastępca burmistrza Wiesław Witkowski wręczyli zwycięzcom nagrody.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy na boisku i rywalizacji w duchu „fair play”. Życzymy dalszych sukcesów i …do zobaczenia za rok.

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom

Polecane artykuły

Back to top button