Gminny Turniej Sportowy

Gminny Turniej Sportowy szkół podstawowych i gimnazjalnych

Organizatorami Gminnego Turnieju Sportowego w dniu 27 lutego 2010 r. byli Gmina Strzegom i Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia”.

Rolę gospodarza zawodów pełnił Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpia” Tadeusz Wasyliszyn. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz. Turniej szkół to coroczna impreza będąca jednocześnie inauguracją sezonu imprez sportowych dla uczniów podstawówek i gimnazjów. Rywalizacja przebiegała w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Celem współzawodnictwa było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród młodzieży szkolnej, aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych stanowiących kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego i zdrowotnego, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażania zasad fair play w rywalizacji szkół.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Strzegom w składzie 10-cio osobowych reprezentacji dziewcząt i chłopców. Ogółem w zawodach udział wzięło 150 uczniów z terenu całej gminy . Dodatkowo szkoły gimnazjalne uczestniczyły w mini turnieju piłki nożnej. Programy taneczne przygotowały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 4 i z Gimnazjum nr 1.

Dowóz na zawody, wodę mineralną i bułki zapewnił UKS Olimpia, a nagrody (piłki) dla wszystkich szkół uczestników zawodów ufundowała Gmina Strzegom.

Nad regulaminem i przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z nauczycieli wychowania fizycznego strzegomskich szkół. Szkoły rywalizowały w konkurencjach szybkościowych i zwinnościowych w formie wyścigów rzędów.

Klasyfikacja Szkół

I m – PSP w Jaroszowie I m – Gimnazjum w Goczałkowie

II m – PSP nr 4 w Strzegomiu II m – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu

III m – PSP nr 2 w Strzegom III m – Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

IV m – PSP w Goczałkowie IV m – Gimnazjum w Jaroszowie

V m – PSP w Kostrzy

VI m- PSP w Olszanach

VII m- PSP nr 3 w Strzegomiu

VIII m- SP w Rogoźnicy

W turnieju piłki nożnej zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1 ze Strzegomia, przed Jaroszowem , Goczałkowem i Gimnazjum nr 2 ze Strzegomia.

( autor: Robert Kotowicz )

Polecane artykuły

Back to top button