Instrukcja korzystania z SAUNY SUCHEJ

Z sauny nie mogą korzystać osoby, które nie ukończyły 16 roku życia.

 1. Sauna sucha jest integralną częścią pływalni i obowiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego Pływalni oraz niniejsza instrukcja.
 2. W saunie wymagany jest kostium bawełniany, a przebywanie w niej w stroju innym niż bawełniany może spowodować jego zniszczenie.
 3. Sauna sucha jest czynna w godzinach urzędowania pływalni dla klientów komercyjnych.
 4. Rozliczanie pobytu w saunie suchej odbywa się w oparciu o cennik ustalony przez zarząd OSiR Sp. z o.o.
 5. Wstęp do pomieszczenia sauny odbywa się za pomocą transpondera Systemu Elektronicznej Obsługi Klienta (ESOK), który uzyskuje się po wykupieniu usługi zgodnie z obowiązującym na pływalni cennikiem usług.
 6. Przed wejściem do sauny suchej należy dokładnie umyć ciało i wytrzeć się do sucha.
 7. W saunie suchej należy używać własnego ręcznika w celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu ciała z powierzchnią drewnianą i podłogą oraz pozostawić obuwie basenowe przed drzwiami do sauny.
 8. W saunie może przebywać jednocześnie maksymalnie. 9 osób.
 9. W czasie przebywania w saunie nie wolno smarować ciała i twarzy żadnymi kremami.
 10. W saunie suchej zabrania się:
 • wnoszenia i korzystania z telefonów komórkowych oraz wszelkich urządzeń służących do rejestrowania obrazu lub dźwięku,
 • dotykania i manipulowania przy urządzeniach elektrycznych i grzewczych,
 • wchodzenia na elementy konstrukcyjne sauny nieprzeznaczone do tego celu,
 • niszczenia i uszkadzania wyposażenia,
 • korzystania z sauny w kolczykach, biżuterii, łańcuszkach, zegarkach, okularach i szkłach kontaktowych.
 1. Z sauny suchej nie mogą korzystać osoby:
 • cierpiące na jakąkolwiek dolegliwość skórną i inne choroby zgodne z przeciwwskazaniami lekarza (np. przeziębienie, grypa, gorączka, grzybica, choroby skóry, ostra faza trądziku różowatego, nadciśnienie, żylaki, wrzody, niewydolności nerek, choroby płuc, astma, choroby weneryczne, epilepsja, jaskra, daltonizm, choroby serca, schorzenia ostre i przewlekłe, tarczyca, nowotwory, guzy, ogniska zakaźne) oraz inne osoby posiadające przeciwwskazania do korzystania z tego rodzaju sauny,
 • kobiety w ciąży,
 • osoby, które nie ukończyły 16 roku życia.

Osoby niepełnoletnie, po ukończeniu 16 roku życia mogą korzystać z sauny jeżeli nie posiadają przeciwwskazań do korzystania z tego rodzaju sauny.

 1. Bezwzględnie zabrania się polewania pieca wodą lub innymi środkami chemicznymi, a jedyną osobą, która może dolewać do ceramicznego naczynia płyn z aromatem zapachowym, jest osoba obsługująca saunę suchą będąca na zmianie.
 2. W saunie suchej panują temperatury od 70°C do 110°C i wilgotności od 0 do 40% wilgotności.
 3. Najkorzystniejszym zabiegiem wystarczającym dla organizmu jest dwukrotne wejście do sauny na około 15 min., dłuższe przebywanie może być niebezpieczne dla zdrowia.
 4. Po każdorazowym opuszczeniu sauny należy się umyć i ochłodzić pod natryskiem dobierając odpowiednią dla siebie temperaturę wody. W czasie przerwy w zabiegu jak i po zakończeniu sesji w saunie wskazany jest wypoczynek jak i również uzupełnienie płynów w organizmie.
 5. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia pozwalających korzystanie z sauny, należy skontaktować się z lekarzem.
 6. Z sauny mogą korzystać wszystkie te osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań do korzystania z niej. Za skutki zdrowotne z przebywania w saunie, OSiR Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.
 7. Zobowiązuje się wszystkich użytkowników do przestrzegania instrukcji, zasad bezpieczeństwa oraz kulturalnego zachowania.

 

Pokaż więcej
Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X