Jesienna zbiórka krwi już za nami

Spośród 22 zarejestrowanych osób, 19 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza.

W dniu dzisiejszym ( tj. 27 października br. ) w godzinach od 9:00- 13:00 na terenie OSiR-u w Strzegomiu odbyła się kolejna zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Miasta Strzegom

Zgłosiły się 22 osoby, krew oddało 19 osób, każdy z uczestników akcji oddał 450 ml krwi, co dało łącznie 8,55 litra tego bezcennego płynu. W ten sposób zasililiśmy zasoby krwi dostępne w Centrum.

Każdemu kto w dniu dzisiejszym odwiedził mobilny punkt poboru krwi zaparkowany na parkingu Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i oddał krew serdecznie dziękujemy.

Już dzisiaj – Zapraszamy na koleją, a zarazem ostatnią w tym roku akcje krwiodawstwa organizowaną przez OSiR Strzegom, kolejna mobilna akcja krwiodawstwa planowana jest 22 grudnia 2020 r.

Dlaczego warto oddawać krew ?

Przede wszystkim, na co dzień, dzięki temu zwykłemu, nieinwazyjnemu sposobowi możemy stać się w pewnym sensie wolontariuszami. Tak! Dokładnie wolontariuszami ratującymi ludzkie zdrowie i życie. Każdy z Nas ma wiele zajęć, obowiązków i czasami ich natłok powoduje, iż mimo chęci nie mamy czasu na działalność w różnego rodzaju organizacjach. Tu dzięki 15-minutowej donacji stajemy się lepsi, a co najważniejsze bezpośrednio pomagamy innym.

ZAPOWIEDŹ KOLEJNEJ AKCJI „STRZEGOMSKIEJ ZBIÓRKI KRWI” – ZAPRASZAMY

 

Polecane artykuły

Back to top button