Ważna informacja !

KOMUNIKAT ! – UM Strzegom informuje

Apel burmistrza Strzegomia do mieszkańców w sprawie KORONOWIRUSA

 

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach jeden temat zdominował nasze życie, rozmowy, zachowania.

Jest to trudny czas, w którym bardzo dużo zależy od nas samych. Zapewniam Państwa, że mam stały kontakt z dyrektorem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, z którym konsultuję wszystkie zgłoszenia, które otrzymuję od Państwa.

Bardzo dużo zależy od nas samych. Proszę, abyście Państwo przestrzegali ogólnodostępnych informacji o zachowaniu podstawowych zasad higieny, ograniczeniu kontaktów, spotkań, które nie są konieczne oraz o szczególne zwrócenie uwagi na osoby przyjeżdżające do Was z miejsc, gdzie zachorowania na koronawirusa występują już na dużą skalę.

W związku z zawieszeniem zajęć na naszych uczelniach, wróci do domu wielu członków naszych rodzin z różnych miast. Proszę młodzież o ograniczenie odwiedzin przez okres minimum dwóch tygodni i obserwację swojego stanu zdrowia.

W przypadku podejrzenia o możliwości zarażenia się koronawirusem, proszę o kontakt ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy pod nr tel. 74 852 05 35 lub 691 730 274

Bardzo proszę o to, aby również w przypadku jakichkolwiek podejrzeń o zachorowaniu na koronawirusa nie udawać się do przychodni zdrowia.

Proszę, aby dzieci, które mają stan podgorączkowy czy gorączkowy nie były posyłane do żłobków, przedszkoli oraz szkół. W przedszkolach i żłobkach profilaktycznie prowadzony jest pomiar temperatury dziecka.

Nie witajmy się uściskiem dłoni, lecz kiwnięciem głowy. Nie wstydźmy się, jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie zakażenia koronawirusem lub podejrzenie, że osoba przebywająca w naszym otoczeniu może być zakażona.

Od czwartku 12 marca zamykam dostępność usług w obiektach sportowych OSiR: krytej pływalni „Delfinek”, hali sportowej, oraz kulturalnych: Biblioteki Miasta i Gminy Strzegom, Strzegomskiego Centrum Kultury, w tym kina, CAS „Karmel” i świetlic wiejskich.

Proszę szczególnie szanownych seniorów o ograniczenie kontaktów towarzyskich.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego zamieszczonego w Telewizji Internetowej Strzegom dot. KORONAWIRUSA.

W związku z pojawieniem się w Europie SARS – CoV – 2 (koronawirus) i możliwością zarażenia się wirusem, informujemy o zmianie zasad przyjęć mieszkańców w sprawie skarg i wniosków.

Burmistrz Strzegomia oraz zastępca burmistrza będą udzielali informacji wyłącznie telefonicznie, w każdy wtorek od godziny 11:30 do 16:00, pod nr tel:

• burmistrz Zbigniew Suchyta – 74 8560 500
• z-ca burmistrza Wiesław Witkowski 74 8560 599

Można się kontaktować również drogą e-mailową: strzegom@strzegom.pl

 

Zbigniew Suchyta
Burmistrz Strzegomia

Źródło informacji
www.strzegom.pl
Back to top button