Krok po kroku na Delfinku

Jak korzystać ze strzegomskiej pływalni Dolnośląski Delfinek ?

Krok po kroku jak korzystać z pływalni Delfinek

Każda osoba, niezależnie od wieku, korzystająca ze strzegomskiego Delfinka, musi się stosować do regulaminu obiektu i do poniższych wskazówek.
1 krok:

Po wejściu na teren pływalni w pierwszej kolejności należy udać się do pomieszczenia „Przebieralnie, kurtki, buty”, w którym znajduje się 50 szafek na wierzchnią odzież i obuwie. Jednocześnie jest to także „rękaw”, którym na Delfinek będą przechodzić dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. By móc skorzystać z szafki, trzeba wrzucić 2-złotową monetę, która zostanie automatycznie zwrócona w momencie opuszczenia tego miejsca. Warto wspomnieć, że w tej strefie znajduje się również podjazd i zjazd dla osób niepełnosprawnych.

2 krok:

Kolejnym krokiem jest zakup biletu w kasie. Cennik wejścia na basen i strefy saun [ ZOBACZ ]. Po zakupie biletu każda z osób otrzyma transponder w formie zegarka, który umieszcza się na ręce aż do momentu zwrócenia go przy kasie wyjściowej. Czas korzystania z basenu naliczany jest w momencie uruchomienia czytnika bramki przy wejściu na halę basenową, a zatrzymany jest w chwili rozliczenia paska przez kasjera.

STREFA SAUN, CISZY i RELAKSU

Na terenie saun może znajdować się maks. 20 osób. W ofercie Delfinka znajdują się sauny: parowa, infrared i fińska (sucha). Po wizycie w saunie infrared i suchej powinno skorzystać się z wanny schładzającej z kostkarnią lodu. W saunie suchej obowiązuje duży ręcznik lub dwa małe. Należy tak usiąść, aby pośladki i stopy znajdowały się na ręczniku, a pot nie spływał w stopnie sauny. Do sauny infrared wchodzimy w klapkach i siadamy na ręczniku. Ze względów higienicznych, przed wejściem lub przed wyjściem trzeba powycierać siedzisko chusteczkami dezynfekującymi dla następnych użytkowników. Chusteczki są w pojemnikach przed sauną. W pobliżu saun znajdują się leżaki do odpoczynku.

3 krok:

Na terenie Delfinka znajduje się 5 szatni: 2 męskie, 2 damskie i 1 dla osób niepełnosprawnych. Szatnie męskie i damskie mają po 38 szafek do pozostawienia prywatnych rzeczy. W szatniach znajdują się również po 2 przebieralnie i kabiny prysznicowe. Prosto z szatni można już skierować się na basen, do brodzika, wanny jacuzzi lub do strefy saun. Warto dodać, że do basenu przymocowany jest specjalny wyciąg dla osób niepełnosprawnych, które będą chciały skorzystać z kąpieli. Przy samym basenie jest też miejsce na okulary i ręczniki. Na ścianie zamontowany jest elektroniczny wyświetlacz, który podaje aktualną temperaturę powietrza, wody i zegar odliczający czas. Tam będą wyświetlane również wyniki organizowanych zawodów. Na ścianie są również czytniki do kontroli czasu.

4 krok:

Po zakończeniu pobytu w wodzie należy wysuszyć włosy – w sumie na terenie obiektu znajduje się 12 suszarek z zawieszonymi obok lustrami, oddać transponder w kasie pływalni i udać się do pomieszczenia „Przebieralnie, kurtki, buty” i odzyskać 2 zł. Wtedy można już opuścić cały obiekt. Zapraszamy ponownie.

Budynek pływalni Dolnośląski Delfinek

 

Polecane artykuły

Back to top button