Kryta pływalnia wznawia działalność

6 czerwca swoją działalność wznowi kryta pływalnia Dolnośląski Delfinek w Strzegomiu

Już jutro tj. 6 czerwca br. zostanie otwarta kryta pływalnia w Strzegomiu. Pierwsi pływacy będą mogli wejść do wody o godzinie 15:00. Basen będzie funkcjonował zgodnie z nowymi wytycznymi służb sanitarnych.

Obiekt – z wyjątkiem uroczystości Bożego Ciała (11.06) – będzie czynny codziennie w godzinach 1500 – 2200. Wstęp na pływalnię nastąpi tylko z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa. Będzie obowiązywała ograniczona ilość miejsc.

 1. Na terenie obiektu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego wynoszącego 2 m.
 2. Przed wejściem i przy wyjściu z Krytej Pływalni „Dolnośląski Delfinek” obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk.
 3. Na terenie holu i przebieralni obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy użyciu maseczki, przyłbicy lub chusty (obowiązek nie dotyczy części pływackiej i pryszniców).
 4. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp, przejść do hali basenowej. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba (kolejne osoby w odstępach co 2 m).
 5. Zalecamy dokonywania płatności kartą płatniczą.
 6. Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych. Kasjer ma prawo nie wpuścić na obiekt osoby z wyżej wymienionymi objawami.
 7. Na terenie obiektu obowiązuje zasada ograniczenia pobytu do czasu kąpieli w basenie oraz przebrania się (hol nie może być wykorzystywany jako „poczekalnia” na osoby pływające).
 8. Na terenie hali basenowej, strefy saun, sanitariatów i przebieralni może jednocześnie przebywać maksymalnie 24 osoby (nie dotyczy obsługi).
 9. Przy zachowaniu zasady dystansu społecznego 2 metrów, w poszczególnych nieckach jednocześnie może przebywać:
 • niecka sportowa – maksymalnie 4 osoby na torze,
 • brodzik – maksymalnie 3 osoby,
 • wanna SPA – maksymalnie 2 osoby (nie dotyczy rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących),
 • w każdej z saun maksymalnie po 2 osoby (nie dotyczy rodzin lub osób wspólnie zamieszkujących).
 1. Organizatorzy zajęć grupowych, takich jak np.: aerobik, nauka pływania, zobowiązani są do nadzorowania liczebności osób w grupach i prowadzenia zajęć w sposób umożliwiający zachowanie wymaganych odległości między ćwiczącymi.
 2. Użytkownicy pływalni zobowiązani są przestrzegać ścisłych zasad higieny – przed wejściem do hali basenowej obowiązuje dokładne umycie całego ciała pod natryskiem. Do hali basenowej należy przejść przez brodzik do płukania i dezynfekcji stóp.
 3. Na terenie obiektu prowadzona jest regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych takich jak: klamki, drzwi, uchwyty szafek, półki, ławki, włączniki światła, kurki baterii, poręcze, schody, suszarki, transpondery, powierzchnie sanitarne itp. W czasie dezynfekcji niektóre elementy mogą być wyłączone z użytkowania.
 4. Należy korzystać z szafek według numeru wskazanego na transponderze („zegarku”).
 5. W przypadku regulacji nie ujętych niniejszymi zasadami, obowiązują zapisy regulaminu Krytej Pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu.

Zalecenia opracowane na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz Wytycznych Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 01.06.2020 r. dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

 

LICZYMY NA WYROZUMIAŁOŚĆ W ZALECANYCH OGRANICZENIACH I STOSOWANIE SIĘ DO POLECEŃ OBSŁUGI KRYTEJ PŁYWALNI „DOLNOŚLĄSKI DELFINEK”

 

Polecane artykuły

Back to top button