KS „START” Strzegom Informuje !!

22 luty / godz. 11:00 Hala Sportowa OSiR Strzegom, Mickiewicza 2 - "Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc"

Zapraszamy sympatyków sportów siłowych na Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody odbędą się w dniu 22 luty 2020r. o godz. 11:00 w hali sportowej OSiR Strzegom przy ulicy Mickiewicza 2. 

Celem zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc jest popularyzacja sportów siłowych i ogólnej aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta Strzegom i okolic.

Zawody odbywają się w jednej konkurencji – wyciskanie sztangi leżąc. W zawodach mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. Zawody mają charakter otwarty. Obejmują wycisk maksymalny. Komisję sędziowską i obsługę techniczną powołuje organizator.

KONKURS W WYCISKANIU WIELOKROTNYM NA ŁAWCE POZIOMEJ

REGULAMIN

I. ORGANIZATORZY:  Klub Sportowy „START” Strzegom, OSiR Strzegom.

II.TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:  Rywalizacja odbywać się będzie na hali OSiR Strzegom przy ul. Mickiewicza. Zawody odbędą się 22.02.2020 r. o godzinie 11.00.

III. ZGŁOSZENIA:  Zapisy zawodników oraz indywidualna rozgrzewka odbywać się będzie od godziny10.00 do godziny 10.50

IV. ZASADY UCZESTNICTWA: Uczestnikami mogą być wszyscy, którzy wpisali się na listę uczestników. W zawodach mogą uczestniczyć osoby mające ukończone 14 lat, Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność i winni przedstawić takie oświadczenie , natomiast osoby niepełnoletnie oświadczenie o zgodzie na start , podpisane przez jednego z rodziców bądź też opiekuna prawnego.

V. KATEGORIE: Rywalizacja zostanie rozegrana w następujących kategoriach: do 20 lat ,do 35 lat , powyżej 35 lat i kategorii kobiet.

VI.KONKURENCJE:  Rywalizacja odbywać się będzie w jednym boju. Zawodnicy będą rywalizować na ławce płaskiej. Będą wyciskać sztangę o wadze swojego ciała minus 50% , kobiety minus 60 % jak największą liczbę powtórzeń.

POZYCJA WYJŚCIOWA NA ŁAWCE PŁASKIEJ :  Osoba podejmująca próbę kładzie się na ławeczce płaskiej . Punktami podparcia leżąc na ławeczce muszą być plecy oraz pośladki. Szerokość chwytu sztangi jest dowolna. Na komendę „start” zawodnik unosi sztangę ze stojaków i zaczyna wykonywać próbę. Powtórzenie zostanie określone jako prawidłowe w momencie, gdy gryf dotknie klatki piersiowej i następnie zostanie dokonany całkowity wyprost ramion w stawach łokciowych.

VII. PUNKTACJA:  Za każde prawidłowe powtórzenie przyznajemy 1 pkt.

VIII. NAGRODY:  Dla zwycięzców w każdej kategorii od 1 do 3 miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez Klub Sportowy START Strzegom.

IX.POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

1. Nie dozwolone jest stosowanie specjalistycznego sprzętu do wyciskania takiego jak: koszulki do wyciskania natomiast dozwolone są nadgarstniki.
2. Uczestnik nie ma możliwości poprawy wyniku.
3. Uczestnik jest zobowiązany zapoznać się z niniejszym regulaminem.
4. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez zawodników sklasyfikowanych na pierwszych trzech miejscach ogłasza się powtórne ważenie po zawodach .
5. Rywalizacja odbędzie się w losowej kolejności zgłoszeń zawodników.
6. Wszelkie sprawy sporne rozstrzygają sędziowie oraz organizator zawodów.
7. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.
8. Zgłoszenia zawodników będą przyjmowane w dniu rozegrania zawodów w miejscu startu .

Z ARCHIWUM OSiR ( 01 grudnia 2019 r. ):

„VIII Integracyjne Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wyciskaniu Klasycznym Sztangi Leżąc”

ZOBACZ GALERIĘ
Back to top button