Turniej Tenisa Stołowego

Miejsko-Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego Strzegom

W środę, 5 lutego 2014 r. został rozegrany Miejsko-Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była hala sportowa OSiR w Strzegomiu. W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu Gminy Strzegom. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 1000 , po powitaniu wszystkich uczestników odbyło się losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w kategoriach chłopców i dziewcząt.

Do turnieju przystąpiły drużyny z Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, Gimnazjum w Jaroszowie oraz Gimnazjum w Goczałkowie.

Zwycięzcy turnieju:

kat. I: – chłopcy,

  1. Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu

  2. Gimnazjum w Jaroszowie

  3. Gimnazjum w Goczałkowie

kat. II: – dziewczęta

  1. Gimnazjum w Goczałkowie

  2. Gimnazjum w Jaroszowie

W skład drużyny zwycięskiej Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu weszli uczniowie Sebastian Skóra z kl. II A oraz Adrian Gronczewski z kl. III B. Opiekunami Drużyny tenisowej są M. Głowiak oraz R. Cichoń.

Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 4 stoły, przy których zaangażowano 3 sędziów. Sędzią głównym turnieju był Wiktor Tur. Opiekunowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze, na bardzo wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników – co bardzo cieszyło organizatorów – oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Zawody rozegrano systemem turniejowym według przepisów P.Z.T.S. Ustalono także, że ostatecznymi decyzjami będą decyzje sędziego głównego.

Organizacja turnieju była możliwa dzięki życzliwości Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Grzegorza Luszawskiego, który udostępnił halę sportową, na potrzeby turnieju. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych rozgrywkach.

Autor: Mirosław Głowiak

Polecane artykuły

Back to top button