Zawody lekkoatletyczne

Pierwsze w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne uczniów szkół podstawowych

Zawody lekkoatletyczne uczniów szkół podstawowych

Zawody lekkoatletyczne28 września br. odbyły się po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czwórboju lekkoatletycznym, w skład którego wchodziły biegi (na 60, 600 i 1000 metrów), skok w dal i rzut piłeczką palantową. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 50 zawodników ze szkół z Jaroszowa, Olszan oraz „dwójki”, „trójki” i „czwórki” ze Strzegomia. Miejscem zawodów był nasz strzegomski stadion lekkoatletyczny, który po modernizacji doskonale spełnia wszystkie wymagania potrzebne do bezpiecznej organizacji zawodów sportowych, a także sprzyja osiąganiu doskonałych wyników.

Wyniki klasyfikacji dziewcząt:

I miejsce – Aleksandra Sypko ze szkoły z Jaroszowa
II miejsce – Aleksandra Łuszczki z PSP nr 4 ze Strzegomia
III miejsce – Amelia Gajos ze szkoły z Jaroszowa

Wyniki klasyfikacji Chłopców:

I miejsce – Paweł Markowski ze szkoły z Jaroszowa
II miejsce – Mikołaj Ziora ze szkoły z Jaroszowa
III miejsce – Michał Mieliwodzki z PSP nr 4 ze Strzegomia

Wszystkim uczestnikom czwórboju serdecznie gratulujemy ukończenia zawodów, szczególnie biegaczom pokonania wyczerpujących biegów na 600 i 1000 metrów.

Podziękowania dla dyrektora OSiR Strzegom – Grzegorza Luszawskiego za dyplomy i puchary oraz pracowników ośrodka sportu za przygotowanie obiektów do zawodów. Nauczycielom wf-u dziękujemy za sprawne sędziowanie i bezpieczną organizację czwórboju.

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom

Polecane artykuły

Back to top button