Orszak Trzech Króli 2020 R.

Już po raz piąty ulicami Strzegomia przejdzie „Orszak Trzech Króli”

Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu zaprasza już po raz piąty na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2020 r.

Uroczystości tradycyjnie o godz. 12:00 rozpocznie się mszą odprawioną w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegomiu, następnie uformowany orszak, na czele którego staną trzej mędrcy ulicami miasta podąży do hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, gdzie zaplanowano ciąg dalszy atrakcji dla mieszkańców, będzie można obejrzeć jasełka, posłuchać koncertu kolęd, wypić ciepłą herbatę.

Orszak Trzech Króli Strzegom 2020

Z ARCHIWUM INTERNETU „Orszak Trzech Króli – STRZEGOM 2016-2019”

ROK 2016


ROK 2017


ROK 2018


ROK 2019


6 stycznia wypada katolicka uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane w Polsce potocznie Świętem Trzech Króli. Upamiętnia ono pokłon złożony przez trzech Mędrców (magów) ze Wschodu nowo narodzonemu Jezusowi.

Trzej królowie przybyli na narodzenie Chrystusa po tym, jak ujrzeli „gwiazdę” (niewyjaśnione do dziś wyjątkowe zjawisko astronomiczne), która wskazała miejsce narodzin „króla żydowskiego” w Betlejem. Według Ewangelii, mędrcy ofiarowali Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę. Trzech Króli to jedno z ważniejszych świąt w Kościele katolickim, ponieważ upamiętnia hołd złożony przez pogan Synowi Bożemu.

 

Polecane artykuły

Back to top button