Projekt Transgraniczny

Strzegom gospodarzem projektu Transgranicznego "Miasto Dzieci"

Zabawa zorganizowana zostanie po raz pierwszy na przełomie lipca i sierpnia na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu i w jednym z partnerskich miast – Jicinie, Horicach lub Novej Pace. – Przez kolejne trzy lata 300 dzieci z Czech i 300 – z Polski, w wieku od 6 do 12 lat, uczące się na poziomie edukacji szkół podstawowych, będą się bawić w „Transgranicznym Mieście Dzieci

Dzięki liderowi, Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, polskie i czeskie dzieci będą korzystały z ciekawej formy aktywności podczas wakacji – stwierdził zastępca burmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski. Strzegom tym samym stanie się piątym dolnośląskim miastem, który realizował będzie bardzo lubiane przez najmłodszych „Miasto Dzieci”

Organizatorzy i wnioskodawcy projektu edukacyjno-wychowawczego – prezes zarządu Izby Gospodarczej Hradec Kralove Radek Jakubsky i prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Ryszard Sobański, a także przedstawiciele miast partnerskich – Strzegomia, Jicina, Horic i Novej Paki oraz reprezentanci powiatu świdnickiego, podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowego projektu „Transgraniczne Miasto Dzieci”.

Dzięki władzom Strzegomia udostępniono Miastu Dzieci halę sportową oraz tereny i boiska wokół hali. Co ważne, OSiR będzie również organizatorem kolejnego miejsca pracy – SERWISANTA. To trudne i niezwykle odpowiedzialne stanowisko, związane z kontrolą czystości i stopnia segregacji odpadów w Mieście Dzieci.

Gościnny OSIR ma szereg atutów, których trudno szukać w okolicznych miastach, przede wszystkim nowoczesny i bardzo atrakcyjny basen letni. Nowym nabytkiem OSIR-u jest basen kryty, zbudowany przy szkole podstawowej nr 2. Koszt wykonania całej inwestycji wyniósł ok. 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. 

Dzięki przedsięwzięciu organizatorzy chcą doprowadzić do współpracy wolontariuszy czeskich i polskich. W sumie będzie potrzebnych około 50 wolontariuszy. – Jest szansa, że z tej współpracy powstanie Polsko-Czeskie Centrum Wolontariatu, które będzie mogło współpracować przy kolejnych inicjatywach

 

Źródło informacji
Świdnica24
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X