Projekt Transgraniczny

Strzegom gospodarzem projektu Transgranicznego "Miasto Dzieci"

Zabawa zorganizowana zostanie po raz pierwszy na przełomie lipca i sierpnia na terenie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu i w jednym z partnerskich miast – Jicinie, Horicach lub Novej Pace. – Przez kolejne trzy lata 300 dzieci z Czech i 300 – z Polski, w wieku od 6 do 12 lat, uczące się na poziomie edukacji szkół podstawowych, będą się bawić w „Transgranicznym Mieście Dzieci

Dzięki liderowi, Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, polskie i czeskie dzieci będą korzystały z ciekawej formy aktywności podczas wakacji – stwierdził zastępca burmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski. Strzegom tym samym stanie się piątym dolnośląskim miastem, który realizował będzie bardzo lubiane przez najmłodszych „Miasto Dzieci”

Organizatorzy i wnioskodawcy projektu edukacyjno-wychowawczego – prezes zarządu Izby Gospodarczej Hradec Kralove Radek Jakubsky i prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Ryszard Sobański, a także przedstawiciele miast partnerskich – Strzegomia, Jicina, Horic i Novej Paki oraz reprezentanci powiatu świdnickiego, podpisali list intencyjny w sprawie realizacji nowego projektu „Transgraniczne Miasto Dzieci”.

Dzięki władzom Strzegomia udostępniono Miastu Dzieci halę sportową oraz tereny i boiska wokół hali. Co ważne, OSiR będzie również organizatorem kolejnego miejsca pracy – SERWISANTA. To trudne i niezwykle odpowiedzialne stanowisko, związane z kontrolą czystości i stopnia segregacji odpadów w Mieście Dzieci.

Gościnny OSIR ma szereg atutów, których trudno szukać w okolicznych miastach, przede wszystkim nowoczesny i bardzo atrakcyjny basen letni. Nowym nabytkiem OSIR-u jest basen kryty, zbudowany przy szkole podstawowej nr 2. Koszt wykonania całej inwestycji wyniósł ok. 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. 

Dzięki przedsięwzięciu organizatorzy chcą doprowadzić do współpracy wolontariuszy czeskich i polskich. W sumie będzie potrzebnych około 50 wolontariuszy. – Jest szansa, że z tej współpracy powstanie Polsko-Czeskie Centrum Wolontariatu, które będzie mogło współpracować przy kolejnych inicjatywach

https://youtu.be/fYbYLVsIWrE

 

Źródło informacji
Świdnica24

Polecane artykuły

Back to top button