Rekordowa akcja krwiodawstwa

42 dawców blisko 19 litrów oddanej krwi – to efekt zbiórki, jaka odbyła się 23 lutego 2021 r.

To piękny gest, szczególnie w dobie pandemii, gdy krwi dramatycznie brakuje w regionalnych centrach krwiodawstwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w to wtorkowe przedpołudnie, by tradycyjnie wesprzeć potrzebujących, oddając krew.

O 9:00 na parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji stanął krwiobus RCKiK z Wałbrzycha. Była to pierwsza zbiórka w 2021 r., organizatorzy jak zwykle zadbali o odpowiednie środki ostrożności, każdemu z wolontariuszy przed wejściem była mierzona temperatura i wykonywane badania lekarskie.

Możemy uznać że dzisiejsza zbiórka zostanie zaliczona do rekordowych pod względem zbiórki krwi w historii zbiórek organizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Miasta Strzegom.

Podczas zbiórki zarejestrowało się 43 krwiodawców, krew oddało 42 osoby, to oznacza, że magazyn krwi wzbogaci się o 18,900 litrów cennego płynu.

Wszystkim honorowym krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej akcji, o której będziemy informować. Dziękujemy także ekipie RCKiK Wałbrzych, która pobierała krew oraz wszystkim, którzy wspierali osoby oddające krew.

Kolejna okazja do oddania krwi, której ciągle brakuje, nastąpi 27 kwietnia.
Następne zbiórki z OSiR: 29 czerwca, 31 sierpnia, 26 października, 28 grudnia.

 

Koordynator akcji: Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. Strzegom

 

Jak mówił św. Jan Paweł II – “Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata.”

Polecane artykuły

Back to top button