Rewitalizacja placu zabaw na OSiR

Plac zabaw, Siłownia zewnętrzna oraz zagospodarowanie terenu - inwestycje Sp. z o.o. OSiR Strzegom

| aktualizacja: 08.04.2020 |

Stary plac zabaw ponad 10 lat cieszył i służył dzieciom z naszej gminy. W miejscu poprzedniego powstanie nowy bardziej nowoczesny i dostosowany do potrzeb mieszkańców obiekt.

W miesiącu grudzień br. rozpoczęliśmy realizację zadania związanego z budową placu zabaw dla dzieci z elementami sportowymi oraz z zagospodarowaniem terenu.

Prace związane z budową obejmą montaż nowych urządzeń zabawowych, urządzeń siłowni zewnętrznej, obiektów małej architektury, ławek, koszy na śmieci, stojaka na rowery, wykonanie ogrodzenia, nawierzchni poliuretanowej i wszelkich prac towarzyszących na terenie obecnego placu znajdującego się przy ulicy Adama Mickiewicza w Strzegomiu.

Zestawienie powierzchni pod inwestycję:

Powierzchnia placu zabaw – nawierzchnia poliuretanowa – 659,9m2
Powierzchnia siłowni – nawierzchnia trawiasta – 276m2
Powierzchnia terenu inwestycji – 1275m2

Zarząd Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. informuje, że w trybie przetargu ( link ) nieograniczonego pn. ,,Montaż urządzeń dla potrzeb placu zabaw i siłowni zewnętrznej oraz małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenu”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę ( link ) firmy:

BILLABAU Usługi Budowlane Dariusz Łukojko
ul. Odrodzenia 9/6, 56-120 Brzeg Dolny
Cena oferowana: 549.999,99 zł brutto.
Okres gwarancji: 60 miesięcy.


Od teraz uzbrajamy się w cierpliwość na 2-3 miesiące i po tym czasie będziemy się cieszyli nowym obiektem !

( o etapach i efektach prac będziemy informowali Państwa foto-relacjami z budowy w tym artykule )

( foto-relacja z dnia 22.12.2019 r. )

( foto-relacja z dnia 25.02.2020 r. )

( foto-relacja z dnia 04.03.2020 r. )

( foto-relacja z dnia 13.03.2020 r. )

( foto-relacja z dnia 24.03.2020 r. )

( foto-video relacja z dnia 27.03.2020 r. )

( foto relacja z dnia 2-3.04.2020 r. )

( foto-video relacja z dnia 8.04.2020 r. )

Przypomnijmy !!

Plac zabaw przy OSiR został oddany do użytku w listopadzie 2009 r. – była to realizacja w ramach rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej strzegomskiego OSiR-u i na tamte dni powstał wtedy największy w naszym mieście plac zabaw.

Utworzony został on na naturalnej, trawiasto-piaskowej nawierzchni. Powierzchnia zabudowy wynosiła aż 685 metrów kwadratowych. Wszystkie zamontowane na placu urządzenia posiadały certyfikaty zgodności wydany przez COBRABID BBC i Instytut Sportu. Podstawowym materiałem wykorzystanym do produkcji zestawów i urządzeń zabawowych były belki drewniane.

Dzieci z naszej gminy przez cały ten okres 10 lat miały przyjemność spędzać czas m.in. na torze sprawnościowym, huśtawkach podwójnych oraz sprężynowych, karuzeli i lokomotywie. Główną atrakcją placu był natomiast zestaw zabawowy wyposażony w ślizgawki, ruchomy mostek oraz w drabinkę.

Cały teren ogrodzony był drewnianym płotkiem. Natomiast zamontowane na placu ławki pozwalały opiekunom na niespuszczanie z oczu swoich pociech.

Poniżej zdjęcia z archiwum ( ROK 2009 )

Polecane artykuły

Back to top button