Rowerem miejskim na OSiR

Do dyspozycji jest 48 rowerów zlokalizowanych w 7 punktach na terenie Strzegomia

Rowery Miejskie StrzegomOd 24 czerwca w Strzegomiu działa wypożyczalnia rowerów miejskich. To pierwsza tego typu wypożyczalnia w mieście.

System składa się z 48 rowerów dostępnych w siedmiu stacjach. Operatorem systemu jest GeoVelo.

Strzegomska wypożyczalnia będzie działała do 15 listopada 2019 roku. Kolejne sezony rozpoczną ponad dwa miesiące wcześniej – 15 kwietnia i również potrwają do 15 listopada. Rowerem można poruszać się w granicach administracyjnych gminy Strzegom.

Lista stacji strzegomskiej wypożyczalni


  • ul. Rynek – przy Ratuszu
  • ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Sosnową
  • ul. Legnicka – Targowisko
  • ul. Mickiewicza – przy wjeździe na teren OSiR
  • ul. Dolna przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską
  • ul. Aleja Wojska Polskiego przy Quick Parku
  • ul. Olszowa na wysokości nr 2

Opłaty i wypożyczenie


Opłata za wypożyczenie roweru wynosi – 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,- zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Z roweru będzie można korzystać przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie – informuje oficjalny serwis internetowy Strzegomia.

Aby wypożyczyć rower, trzeba zainstalować na telefonie aplikację Geovelo. Aplikacja umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Instrukcja uruchomienia roweru znajduje się na każdym rowerze. Pomoc w wypożyczeniu będzie można uzyskać również w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego) lub Biurze Obsługi Roweru Publicznego pod nr telefonu 572-779-100 w godzinach 8.00 – 16.00. Ewentualne usterki lub awarie można zgłaszać pod wskazany numer telefonu lub bezpośrednio przez aplikację GeoVelo.

 


Zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Strzegom do korzystania z systemu rowerów miejskich i wzięcia udziału w naszej akcji „ZOSTAW SAMOCHÓD – PORUSZAJ SIĘ ROWEREM”.

Do pracy, szkoły a szczególnie na obiekty sportowe OSiR starajmy się przyjeżdżać rowerami.

Zainwestujmy w swoje zdrowie
i w czyste powietrze

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ROWEREM DO OSiR”

Przysyłajcie na adres rower@osir.strzegom.pl swoje zdjęcia, na których będą przedstawiane Wasze dojazdy rowerowe do obiektów na terenie naszej Gminy ( dojazdy do pracy, do obiektów OSiR Strzegom, stojaki na rowery i inne fotografie ) świadczące o popularyzacji jazdy na rowerze.

W tytule wiadomości prosimy pisać „ROWEREM DO OSiR”. W jednej wiadomości – uczestnik konkursu wysyła maksymalnie 3 zdjęcia – tematycznie nawiązujące do tematyki konkursu.  Adres e-mail nadawcy będzie znakiem rejestracji uczestnika w konkursie. Zdjęcia tematyki konkursu tylko z Gminy Strzegom ( lokalizacja zrobienia zdjęcia powinna być rozpoznawalna przez mieszkańców Gminy ). Więcej szczegółów już wkrótce. ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY do udziału. Dla zwycięzców NAGRODY niespodzianki od OSiR Strzegom.

Wasze zdjęcia będziemy prezentować na stronach internetowych Ośrodka Sportu i Rekreacji ( www.osir.strzegom.pl ) a także w Internetowym Serwisie Miasta Strzegom ( www.strzegom.pl )

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X