Rozgrywki MINI piłki siatkowej

Międzyszkolne rozgrywki szkół podstawowych w MINI piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Międzyszkolne rozgrywki szkół podstawowych

Rozgrywki MINI piłki siatkowejNa początku marca br. hala OSiR w Strzegomiu gościła uczestników międzyszkolnych rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Siatkówka w wersji mini dotyczy rozgrywek wyłącznie dzieci ze szkół podstawowych. Specjalnie dla małych siatkarzy jest odpowiednio obniżona siatka, a boisko jest dopasowane do ich wieku i umiejętności.

2 marca rywalizowały klasy piąte, a 9 marca swoje mecze rozgrywały klasy szóste. W rozgrywkach klas piątych (drużyn trzyosobowych) uczestniczyło pięć szkół podstawowych z naszej gminy: PSP nr 2, PSP nr 3, PSP nr 4 ze Strzegomia, a także szkoły z Jaroszowa i Olszan. W kategorii dziewcząt 1. miejsce zajęła drużyna z „Dwójki”, w kategorii chłopców najlepsi okazali się siatkarze z „Czwórki”.

W rywalizacji klas szóstych (drużyn czteroosobowych) wystartowało 4 szkoły podstawowe z naszej gminy: PSP nr 2 i nr 4 ze Strzegomia i szkoły z Jaroszowa oraz Olszan. Rozgrywki klas szóstych chłopców rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy z PSP nr 2 ze Strzegomia, drugie miejsce wywalczyli siatkarze z „Czwórki”, a trzecie waleczna drużyna z Olszan. W rozgrywkach dziewcząt górą były siatkarki z PSP nr 4 ze Strzegomia, na drugim stopniu podium znalazła się „Dwójka” , a na trzecim – zawodniczki ze szkoły z Jaroszowa.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i sędziowaniu zawodów składamy nauczycielom i instruktorom OSiR w Strzegomiu. Dyrektorowi Grzegorzowi Luszawskiemu dziękujemy za ufundowanie pamiątkowych dyplomów i cennych pucharów dla wszystkich uczestników turnieju. Zwycięskim drużynom życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach międzyszkolnych.

Robert Kotowicz

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X