Ruszyła budowa strzegomskiego Delfinka

„Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2

Pełną parą ruszyła budowa przyszkolnej pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu, która powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt wykonania wynosi blisko 8,1 mln zł. Obiekt będzie gotowy do końca 2017 r.

– Obecnie na terenie budowy została wykonana częściowa wycinka drzew kolidujących z obiektem. Przeprowadzane są wykopy pod fundamenty pływalni oraz trwają prace przygotowawcze dotyczące przełożenia i przepięcia sieci ciepłowniczej. Do końca tego roku wykonawca przewiduje wykonać fundamenty i część ścian fundamentowych oraz przyłącza mediów dla budowanego obiektu – informuje Urszula Gorzel z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Pływalnia „Delfinek” będzie posiadać 4-torową nieckę basenową (w technologii ze stali nierdzewnej) o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. Natomiast brodzik dla dzieci niepływających będzie miał wymiary 3,3 x 5,3 m i głęb. 30 cm. Dodatkow obiekt będzie posiadał zespół odnowy biologicznej: saunę suchą, parową i infrared oraz jacuzzi.

Dzięki budowie tego obiektu ponad 1100 dzieci z 9 szkół podstawowych i 630 młodzieży z czterech gimnazjów gminy Strzegom skorzysta z zajęć nauki pływania w strzegomskim „Delfinku”.

Przypominamy, że Strzegom znalazł się wśród pięciu miast, które otrzymały 55 % dofinansowanie budowy krytej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek” czyli 1,25 mln zł. W ramach tego programu baseny powstaną także w Lwówku Śląski, Chocianowie, Głuszycy i Górze. Dodatkowo z Ministerstwa Sportu i Turystyki gmina Strzegom otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,65 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Źródło informacji
Strzegomiak PL

Polecane artykuły

Back to top button