Ruszyła budowa strzegomskiego Delfinka

„Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2

Pełną parą ruszyła budowa przyszkolnej pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Strzegomiu, która powstanie przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 2 w Strzegomiu. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt wykonania wynosi blisko 8,1 mln zł. Obiekt będzie gotowy do końca 2017 r.

– Obecnie na terenie budowy została wykonana częściowa wycinka drzew kolidujących z obiektem. Przeprowadzane są wykopy pod fundamenty pływalni oraz trwają prace przygotowawcze dotyczące przełożenia i przepięcia sieci ciepłowniczej. Do końca tego roku wykonawca przewiduje wykonać fundamenty i część ścian fundamentowych oraz przyłącza mediów dla budowanego obiektu – informuje Urszula Gorzel z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Pływalnia „Delfinek” będzie posiadać 4-torową nieckę basenową (w technologii ze stali nierdzewnej) o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m. Natomiast brodzik dla dzieci niepływających będzie miał wymiary 3,3 x 5,3 m i głęb. 30 cm. Dodatkow obiekt będzie posiadał zespół odnowy biologicznej: saunę suchą, parową i infrared oraz jacuzzi.

Dzięki budowie tego obiektu ponad 1100 dzieci z 9 szkół podstawowych i 630 młodzieży z czterech gimnazjów gminy Strzegom skorzysta z zajęć nauki pływania w strzegomskim „Delfinku”.

Przypominamy, że Strzegom znalazł się wśród pięciu miast, które otrzymały 55 % dofinansowanie budowy krytej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek” czyli 1,25 mln zł. W ramach tego programu baseny powstaną także w Lwówku Śląski, Chocianowie, Głuszycy i Górze. Dodatkowo z Ministerstwa Sportu i Turystyki gmina Strzegom otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,65 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

Źródło informacji
Strzegomiak PL
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X