HIT

Samochód na rower

Zainwestujmy w swoje zdrowie i w czyste powietrze. Akcja społeczna „Zostaw samochód - poruszaj się rowerem”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Strzegom do wzięcia udziału w akcji „ZOSTAW SAMOCHÓD – PORUSZAJ SIĘ ROWEREM”.

Do pracy, szkoły a szczególnie na obiekty sportowe OSiR starajmy się przyjeżdżać rowerami.

Zainwestujmy w swoje zdrowie
i w czyste powietrze

 

Mieszkańcu Miasta i Gminy Strzegom – pewnie nie raz spotkałeś się z sytuacją (widokiem) – przychodząc lub przyjeżdżając skorzystać z obiektów Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ( Stadion, boiska Orlik, Hala Widowiskowo-Sportowa, sale treningowe – Fitness, Siłownia, Judo. Plac zabaw dla dzieci, Kryta Pływalnia DELFINEK i najbardziej oblegany w okresie letnim Basen odkryty ), że parkingi były wypełnione do ostatniego miejsca.

I wtedy albo rezygnowałeś(-aś) z atrakcji OSiR albo parkowałeś(-aś) swój pojazd „gdziekolwiek”. Rozwiążmy wspólnie ten problem i starajmy się przyjeżdżać rowerem aby skorzystać z atrakcji, które ma w ofercie OSiR Strzegom.

W tym celu Zarząd Spółki OSiR Strzegom, rusza z akcją promocyjną „ZOSTAW SAMOCHÓD – PORUSZAJ SIĘ ROWEREM” i przygotowuje dla Państwa na terenie Ośrodka dodatkowe miejsca (stojaki) parkingowe dla rowerzystów i dbając o bezpieczeństwo informujemy że cały teren OSiR Strzegom jest pod okiem monitoringu i ciągłej kontroli osób obsługi obiektów.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ROWEREM DO OSiR”

Przysyłajcie na adres rower@osir.strzegom.pl swoje zdjęcia, na których będą przedstawiane Wasze rowery, dojazdy do pracy, stojaki na rowery ( najlepiej zapełnione do ostatniego miejsca, a może nowo – dostawione ze względu na naszą akcję ) i inne świadczące o popularyzacji  jazdy na rowerze.

W tytule wiadomości prosimy pisać „ROWEREM DO OSiR”. W jednej wiadomości – uczestnik konkursu wysyła maksymalnie 3 zdjęcia – tematycznie nawiązujące do tematyki konkursu.  Adres e-mail nadawcy będzie znakiem rejestracji uczestnika w konkursie. Zdjęcia tematyki konkursu tylko z Gminy Strzegom ( lokalizacja zrobienia zdjęcia powinna być rozpoznawalna przez mieszkańców Gminy ). Więcej szczegółów już wkrótce. ZAPRASZAMY i ZACHĘCAMY do udziału. Dla zwycięzców NAGRODY niespodzianki od OSiR Strzegom.

Wasze zdjęcia będziemy prezentować na stronach internetowych Ośrodka Sportu i Rekreacji ( www.osir.strzegom.pl ) a także w Internetowym Serwisie Miasta Strzegom ( www.strzegom.pl )

Wiele naukowych opracowań dowodzi, że ludzie regularnie jeżdżący na rowerze mają mniejsze skłonności do otyłościcukrzycyudarów, chorób serca i różnych rodzajów raka. Rowerzyści nie tylko zyskują kilka lat życia, ale mają też większe szanse pozostać mobilnymi i niezależnymi w podeszłym wieku czy uniknąć demencji. U ludzi, którzy jeździli do pracy rowerem, istnieje o 40% mniejsze ryzyko zgonu w czasie 15 lat badania niż pozostałych. Kolarstwo znacznie poprawia kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Inne badanie, opublikowane w 2016 r. przez Uniwersytet Południowej Danii, wykazało, że jazda na rowerze nawet w stosunkowo małym wymiarze czasu może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia schorzeń serca. Naukowcy przez 20 lat monitorowali 50 000 osób w wieku od 50 do 65 lat. Ci, którzy jeździli rowerem przynajmniej dziewięćdziesiąt minut tygodniowo, byli o 24% mniej narażeni na dusznicę bolesną i zawał serca w danym czasie. Przy jeździe rowerem zaledwie pół godziny tygodniowo ryzyko spadało o 16%.

W 2000 r. ten sam uniwersytet zbadał efekty dojeżdżania rowerem do miejsca pracy lub nauki. Badacze przyglądali się życiu 30 000 mieszkańców Kopenhagi w różnym wieku średnio przez okres 15 lat. Okazało się, że u ludzi jeżdżących do pracy rowerem ryzyko, że umrą w trakcie okresu badania, było o 40% niższe (nawet po wzięciu pod uwagę wpływu czynników – typu poziom aktywności sportowej niezwiązanej z transportem).

Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X