Seniorzy na Delfinku

Pływanie to doskonały sport, który nie tylko harmonijnie rozwija mięśnie, ale także dodaje wigoru

Seniorzy na Delfinku

DDP „Senior – Wigor” / Dolnośląski Delfinek StrzegomWielu seniorów rezygnuje z aktywności fizycznej na rzecz siedzenia przed telewizorem, czytania książek, czy innej formy biernego relaksu, tymczasem warto zainteresować się tematem, jakim są sporty dla seniorów.

Nasz strzegomski Delfinek daje naszym seniorom możliwość poprawienia sprawności fizycznej, wielkiego uśmiechu na twarzy i radość serca. Niektórzy po raz pierwszy korzystali z takiego kompleksu.

Seniorzy nie powinni obawiać się pływania, które nie jest dyscypliną siłową. Przeciwnie pływanie może być wielką przyjemnością nie obciążającą organizmu. Wystarczy pod okiem specjalisty nauczyć się prawidłowo układać ciało w wodzie, potrenować ekonomię ruchów,

Pływanie to doskonały sport, który nie tylko harmonijnie rozwija mięśnie, ale także dodaje wigoru, nie obciąża stawów i jest bezpieczne dla układu naczyniowego. Pływanie świetnie podnosi wydajność organizmu, doskonale wpływa na układ oddechowy a przede wszystkim ma zbawienny wpływ na kręgosłup i pomaga odzyskać ogólną sprawność organizmu.

Pływanie wzmacnia wszystkie partie mięśni, a poszczególne style rozwijają określone ich partie i części. Rozgrzane i wzmocnione mięśnie to lepsza praca organów, metabolizmu oraz zielone światło dla kondycji psychofizycznej organizmu.

Anna Jarosińska
DDP „Senior – Wigor”

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom

Polecane artykuły

Back to top button