Stadion Miejski Strzegom

Ogromną metamorfozę przeszły dwie płyty boisk (górna ze sztuczną nawierzchnią i dolna z naturalną trawą)

Stadion Miejski Strzegom – metamorfoza


Stadion Miejski Strzegom od 3 do 5 czerwca po blisko dwóch latach modernizacji zostanie oddany do użytku Ośrodka Sportu i Rekreacji. To wielkie wydarzenie w historii Strzegomia.

Ogromną metamorfozę przeszły dwie płyty boisk (górna ze sztuczną nawierzchnią i dolna z naturalną trawą) oraz bieżnia lekkoatletyczna pokryta nawierzchnią poliuretanową. Dodatkowo powstały dwie zadaszone trybuny i rzutnie lekkoatletyczne. Dzięki temu Strzegom będzie mógł się pochwalić jedną z najnowocześniejszych baz sportowych na Dolnym Śląsku.

Remont kosztował 5,76 milionów złotych z czego 2,1 miliona pochodziło z budżetu państwa.

– Z tak szczególnej okazji szykujemy aż 3-dniowe uroczystości, od piątku do niedzieli. Każdy, kto pojawi się na otwarciu obiektu, na pewno znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy, że będzie moc atrakcji! Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców– podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. – Swoją obecność na otwarciu stadionów zapowiedział słynny polski sportowiec, dwukrotny mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek! – dodał burmistrz.

W piątek, 3 czerwca w programie fiesty z okazji otwarcia stadionu:  ceremonia otwarcia, Mityng Lekkoatletyczny i Turniej Przedszkolaka.

W sobotę – Turniej Rodzinny z AKS-em, mecz IV ligi dolnośląskiej: AKS – Orzeł Ząbkowice Śl., Turniej Piłki Siatkowej i Turniej Piłki Nożnej z udziałem drużyn z miast partnerskich, a w niedzielę – Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze OSP, finał Turnieju Piłki Nożnej i 19. Festyn Dziecięcy „Wspólnie przeciw uzależnieniom”.

Na zakończenie trzydniowej fiesty zagrają „Czerwone Gitary”.


Źródło informacji
Wiadomości ŚwidnickieŚwidnica24
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X