Sokoły wygrywają Strzegom Cup 2017

Halowy turniej piłkarski "Strzegom Cup 2017"

Strzegomskie Sokoły najlepsi w Strzegom Cup 2017


Strzegom Cup 2017Bardzo wysoki lot strzegomskich Sokołów ! – wspaniałym zwycięstwem gospodarzy – AKS-u I Strzegom zakończył się niedzielny (12.02) halowy turniej piłkarski „Strzegom Cup 2017” (rocznik 2008 i młodsi). – To było nieco zaskakujące, patrząc na siłę rywali, ale w pełni zasłużone zwycięstwo mojego zespołu – powiedział po zawodach Jarosław Krzyżanowski, opiekun strzegomskich Sokołów.

Zawody w Strzegomiu kolejny już raz były bardzo mocno obsadzone. Oprócz dwóch drużyn Olympic Wrocław, których opiekunem jest były znany ekstraklasowy zawodnik Krzysztof Wołczek, i ekipy Zagłębia Lubin, wystartowały również zespoły ze Świdnicy, Kłodzka, Nowej Rudy i Dzierżoniowa. Gospodarzy reprezentowały dwa teamy.

AKS I Strzegom (rocznik 2008) rozpoczął turniej od skromnej wygranej 1:0 z AP „13” ze Świdnicy, następnie przegrał, mimo sporej przewagi, z AP Kłodzko 0:1. W trzecim spotkaniu – powszechnie uznanym za najlepsze w całych zawodach – mali strzegomianie pokonali faworyzowany zespół Olympic II 2:1. W ostatnim meczu grupowym będące na fali Sokoły zwyciężyły Zagłębie Lubin 1:0, co dało im 1. miejsce w rozgrywkach eliminacyjnych i awans do finału.

Drugą grupę z kompletem zwycięstw bezapelacyjnie wygrali zawodnicy Polonii-Stali Świdnica. AKS II – rocznikowo młodszy od swoich kolegów – zaprezentował się niezwykle ambitnie, walcząc jak równy z równym z każdym z rywali. Ostatecznie w całych zawodach mali strzegomianie zajęli 9. lokatę.

W wielkim finale zmierzyła się ekipa gospodarzy ze świdniczanami. Trwające 11 minut spotkanie trzymało od początku w napięciu. Pierwsi bramkę zdobyli miejscowi, później podwyższyli na 2:0, a rywale zdołali odpowiedzieć tylko 1 golem. Końcowy triumf Sokołów AKS-u stał się więc faktem!

– Niezmiernie się cieszę z tego zwycięstwa. Choć nie byliśmy faworytem w tym turnieju, to udało się zdetronizować wszystkich rywali. Wielkie brawa dla moich podopiecznych. Słowa uznania należą się też drugiemu zespołowi, który ma przed sobą bardzo ciekawe perspektywy – podsumował trener Jarosław Krzyżanowski.

O organizacji turnieju nie będziemy dużo pisać, bo jak zwykle wszystko wypadło bardzo dobrze.

To był naprawdę bardzo wysoki lot strzegomskich Sokołów ! Serdeczne gratulacje dla naszych małych piłkarzy.

Końcowa klasyfikacja:

  1. AKS I (rocznik 2008) – skład: Michał Redlica, Adam Deptuła, Bartłomiej Kurgan, Franciszek Rybka, Sebastian Luszawski, Maksymilian Jaros, Olaf Gwardzik i Nikodem Żukowski

  2. Polonia-Stal Świdnica

  3. Olympic Wrocław I

  4. Olympic Wrocław II

  5. AP Kłodzko

  6. AP Nowa Ruda

  7. Zagłębie Lubin

  8. AP Dzierżoniów

  9. AKS II (rocznik 2009) – skład: Maksymilian Mroczkowski, Marcel Mroczkowski, Wiktor Parchanowicz, Piotr Krzyżanowski, Adrian Sobczak, Kacper Łoś, Natan Dudek, Wiktoria Dobrzycka

  10. AP „13” Świdnica


Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom

Polecane artykuły

Back to top button