II edycja Miasta Dzieci

Transgraniczne Miasto Dzieci - Přeshraniční Město Dětí - STRZEGOM 2019

Już od poniedziałku ( 15 lipca br. ) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji – dzieci ze Strzegomia i z miejscowości w Gminie Strzegom oraz czeskie dzieci z Novej Paki, Horic i Jicina będą uczestniczyć w II edycji projektu edukacyjno-wychowawczego „Transgraniczne Miasto Dzieci” i przejmą władzę w swoim Mieście Dzieci. W zabawie, która zakończy się w 18 lipca (czwartek) wezmą udział dzieci z Polski i Czech, w wieku 6 – 12 lat.

Przez cztery dni dzieci będą poznawały zawody, a za wykonaną pracę otrzymają  wynagrodzenie w postaci tzw. „tauronków”, specjalnej waluty stworzonej na potrzeby Miasta Dzieci. Dzięki zarobionym pieniądzom będą mogły zakupić wiele atrakcyjnych artykułów w „Sklepie marzeń” – które dowolnie rozdysponują na wymarzone prezenty. W ten sposób nie tylko spędzą atrakcyjnie wakacyjny czas, ale nauczą się także podstaw ekonomii i poznają wartość pieniądza. Nie zabraknie również wyborów, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się jak działa samorząd. Dzieci otrzymają podczas zabawy posiłki. Najmłodsi będą mieć również zapewnione dodatkowe atrakcje, w tym basen, zajęcia sportowe i zwiedzanie.

Jest to projekt, który rozpoczął się 1 marca 2018 r. a zakończy się 30 września 2020 r. Kluczowe działania projektu, w postaci spotkań i warsztatów dzieci z obu stron granicy, zaplanowano w lipcu roku 2018, 2019 i 2020.
Dzięki wspólnym działaniom przedsiębiorców i samorządowców, 1800 dzieci z Polski i z Republiki Czeskiej będzie miało okazję uczestniczyć w fascynującym projekcie edukacyjnym, jednocześnie spędzając interesujące wakacje w swoim mieście i za granicą – w kraju sąsiada.

Strzegom jest trzecim w Powiecie Świdnickim, a piątym miastem na Dolnym Śląsku, w którym będzie realizowany projekt Miasta Dzieci.

Za organizację „Transgranicznego Miasta Dzieci” odpowiada Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa ze Świdnicy oraz Izba Gospodarcza Kraju Kralovohradeckiego w Hradec Kralove.


Z ARCHIWUM:

I edycja „Transgranicznego Miasta Dzieci” STRZEGOM 2018

https://youtu.be/EFocvhBPsiU

Źródło informacji
Transgraniczne Miasto Dzieci - Přeshraniční Město Dětí
Back to top button