Szkółka piłkarska – Strzegomskie Żaki

Szkółka utworzona została w Strzegomiu w 2010 roku na bazie programu Akademia Orlika

Szkółka piłkarska – Strzegomskie Żaki


Szkółka piłkarska - Strzegomskie ŻakiSzkółka piłkarska – Strzegomskie Żaki dla rocznika 2003 i młodszych, utworzona w Strzegomiu we wrześniu 2010 roku na bazie programu Akademia Orlika, kontynuuje swoją działalność. Od nowego sezonu Żaki mogły wznowić naukę i podnoszenie własnych umiejętności piłkarskich dzięki uporowi i zaangażowaniu rodziców. Mimo, że program był mocno rozreklamowany i stworzony z myślą o rozpowszechnianiu idei piłki nożnej wśród dzieci, nie doczekał się niestety kontynuacji.

Nowym trenerem został Pan Henryk Zator, natomiast do koordynacji spraw organizacyjnych drużyny wybrano trzy osoby: Katarzynę Strzyżewską, Annę Żelazny i Adama Saramę.

Należy podkreślić, że obecnie cała działalność jest finansowana ze składek pochodzących od rodziców, a dzięki AKS Strzegom zapewniony jest dostęp do bazy sportowej.

Chłopcy nie tylko trenują, ale mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji sportowej z rówieśnikami z innych klubów. Uczestniczyli w turniejach Żaków w Świdnicy, Witoszowie, Pieszycach, jak również sami byli gospodarzami jednego z nich.

Już w najbliższych tygodniach czekają ich kolejne piłkarskie zmagania. Na początku marca wezmą udział w mocno obsadzonych zawodach w Jaworze, gdzie pojawią się między innymi drużyny ze Śląska Wrocław i Miedzi Legnicy. Dodatkową skalą trudności będzie to, że zespoły biorące w nim udział będą rocznikowo starsze. 17 marca br. będzie okazja obejrzenia na żywo naszych młodych piłkarzy, którzy zapraszają na turniej do strzegomskiej hali OSiR.

W skład drużyny wchodzą: Jakub Bator, Mikołaj Baziuk, Kamil Gwardzik, Bartosz Iwanicki, Adam Kiełbasa, Alan Kołosowski, Krystian Lusa, Filip Nadybał, Mateusz Niemiec, Jakub Piątek, Mateusz Pidek, Igor Posacki, Filip Sarama, Wiktor Strzyżewski, Norbert Wierzbicki, Jakub Zator i Maksymilian Żelazny.

Już 17 marca nadarzy się okazja obejrzenia na żywo naszych młodych piłkarzy, którzy zapraszają na turniej do Strzegomskiej Hali OSiR.

Polecane artykuły

Back to top button