Szkolny „Bieg dla Niepodległej”

 Dnia 17 października na stadionie OSiR , odbyły się szkolne zawody pod hasłem „Biegamy dla Niepodległej"

Szkolny „Bieg dla Niepodległej”Dnia 17 października 2018 roku, w pięknym jesiennym słońcu na stadionie OSiR w Strzegomiu, pod hasłem „Biegamy dla Niepodległej”,odbyły się szkolne zawody uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Impreza rozpoczęła  się wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu narodowego. Wzięło w niej udział ponad 100 uczniów z naszej szkoły. Zawodnicy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych, od klas czwartych aż do klas trzecich gimnazjalnych. Wszyscy mieli do pokonania dystans 100 metrów oraz bieg sztafetowy na dystansie 1918 metrów.

Uczniowie wystąpili  w  biało- czerwonych  strojach, podkreślając  tym samym patriotyczny charakter imprezy. W wydarzeniu tym udział wzięli również nauczyciele, którzy bardzo chętnie podjęli się niecodziennemu wyzwaniu, startując w sztafecie sprinterskiej.  Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów jak i rodziców. W dniu dzisiejszym  nieistotny był wynik na mecie. Najważniejsza była pamięć i cześć, którą uczestnicy oddali  historii.

Źródło informacji
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Strzegomiu

Polecane artykuły

Back to top button