Top Spin Cup Orlik 2022

Turniej Tenisa Stołowego dla młodzieży szkół podstawowych

Ogólnopolski program Lokalny Animator Sportu realizowany na terenie OSiR Strzegom rozpoczął działalność od zorganizowania turnieju tenisa stołowego dla młodzieży szkół podstawowych.

Top Spin Cup Orlik 2022” to już cykliczna impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem młodzieży, dla których rywalizacja sportowa jest ważnym elementem budowania relacji rówieśniczej poza zajęciami szkolnymi.

W obecnej edycji wzięło udział 22 uczniów, którzy toczyli boje przy stołach tenisowych systemem pucharowym, co wymagało od zawodników chcących zdobyć upragniony puchar wygrywania każdego pojedynku. Jednak upragnione trofeum zdobyli najlepsi. Filip Mikulec z klasy 5 C PSP nr 2 w Strzegomiu zdobył I miejsce po zaciętym boju z kolegą szkolnym z klasy 5 B Barkiem Szmulikiem, który zajął II miejsce. Jakub Rodzeń z klasy VII c również z PSP 2 w Strzegomiu zajął miejsce III. Z uwagi na duże zainteresowanie turniej będzie kontynuowany w ramach projektu LAS Orlik.

Lokalni Animatorzy Sportu Mirosław Głowiak i Henryk Zator serdecznie dziękują Zarządowi OSiR w Strzegomiu P. Pawłowi Mosórowi i oraz Dyrektorowi Grzegorzowi Luszawskiemu za ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz szczególnie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 Elżbiecie Smyk za udostępnienie Sali gimnastycznej na czas trwania turnieju.

Kolejne turnieje i zawody sportowe w ramach projektu LAS będą organizowane sukcesywnie na obiektach sportowych OSiR w Strzegomiu na które serdecznie zapraszamy.

Lokalni Animatorzy Sportu: Mirosław Głowiak i Henryk Zator.

Polecane artykuły

Back to top button