Turniej Badmintona

Po turnieju tenisa stołowego i tenisa ziemnego przyszedł czas na badmintona

29 Listopada  2019 r. w hali sportowej OSiR w Strzegomiu był dniem zamykającym sezon Orlika 2019. Po turnieju tenisa stołowego i tenisa ziemnego przyszedł czas na badmintona. Podsumowaniem sezonu był  otwarty turniej badmintona „Orlik Badminton Open 2019” zorganizowany przez animatorów Orlika Mirosława Głowiaka i Henryka Zatora.

Turniej organizowany z myślą o dzieciach był propagowaniem kolejnej mało znanej wśród naszej młodzieży dyscypliny sportowej.

Rywalizacja jak zawsze była bardzo emocjonująca. Stres jak również napięcie towarzyszyło wszystkim pojedynkom, które sędziowali sami uczestnicy wykazując się tym samym wiedzą z zakresu przepisów gry.

Przygotowania do turnieju poprzez zajęcia na Orliku przyniosły oczekiwane rezultaty i pokazały że nowe dyscypliny sportowe potrafią mocno zaangażować młodzież w sport i tym samym od ciągną je od ekranów komputerów i smartfonów.  Ale nade wszystko cieszy  piękna rywalizacja fair play  za co wszystkim zawodnikom pięknie dziękujemy! Tradycyjnie najbardziej emocjonujące mecze rozegrano o miejsca na podium. Na zdobywców pierwszych czterech miejsc czekały wspaniałe puchary i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcą turnieju został Rafał Atłachowicz. Drugie miejsce po bardzo wyczerpującym pojedynku zajął Szymon Duma. O miejsce trzecie walczyli Jan Pidanty i Filip Ślązak. Podium z miejscem trzecim wywalczył Jan Pidanty.

Trofea szczęśliwcom wręczyli organizatorzy. Badminton  był kolejnym turniejem po tenisie ziemnym i nie ostatnim. Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu młodzieży poznawaniem nowych dyscyplin sportowych jak i kontynuowaniu już poznanych zapraszamy na boiska Orlika w nowym sezonie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na boiska Orlika.

Polecane artykuły

Back to top button