Turniej Halowy – Strzegom CUP

Turniej Halowy Młodzików o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu

Strzegom Cup


STRZEGOM CUP 2013 - Turniej Halowy Młodzików o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w StrzegomiuTym razem to nie strzegomskie drużyny rozdawały karty w Turnieju Halowym Młodzików o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu Strzegom Cup, który został rozegrany 15 grudnia br. w naszym mieście.

W turnieju Strzegom Cup 2013 wzięło udział 8 drużyn, w tym AKS I (rocznik 2001-02) i AKS II (rocznik 2003-04). Ci drudzy tydzień wcześniej wygrali turniej w swoim przedziale wiekowym, pokonując ekipę Zjednoczonych Żarów 2:1. W nagrodę zagrali w turnieju ze starszymi chłopcami.

Podopiecznym Jarosława Krzyżanowskiego nie poszło już tak dobrze, bo AKS I zajął ostatecznie 7. miejsce, a AKS II – 8. lokatę. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Orła Ząbkowice Śl., którzy wyprzedzili Prochowiczankę Prochowice i Miedź Legnicę.

Jarosław Krzyżanowski (AKS) – Przede wszystkim olbrzymie podziękowania dla dyrektora OSiR-u w Strzegomiu – Grzegorza Luszawskiego za ufundowanie pucharów i wspaniałych nagród rzeczowych. Rodzice naszych chłopców ponownie spisali się na medal i dopilnowali wszystkich szczegółów – dziękuję im za to serdecznie. Dziękuję również naszym sponsorom. Jeżeli chodzi o wynik sportowy, to nie zawsze się wygrywa. Tym razem nasi rywale okazali się zbyt mocni. Dwa lata różnicy w tym wieku to jest dużo, dlatego młodsi chłopcy nie powalczyli o czołowe lokaty. Trochę spadł na nich kubeł zimnej wody. Uważam jednak, że także z porażek można wyciągnąć wnioski i wiele dobrego na przyszłość. Starszemu rocznikowi z kolei zabrakło trochę zaangażowania i pasji do gry. Dla niektórych z nich były to pierwsze tak poważne zawody. Przed nimi jeszcze sporo pracy na treningach. W styczniu i lutym 2014 r. odbędą się kolejne turnieje halowe – tym razem dla młodszych roczników.

Ostateczna kolejność turnieju: 

1. Orzeł Ząbkowice Śl. 
2. Prochowiczanka Prochowice
3. Miedź Legnica
4. Bielawianka Bielawa
5. Lechia Dzierżoniów
6. Zjednoczeni Żarów
7. AKS Strzegom I
8. AKS Strzegom II

Skład AKS-u I – Adam Mikulski, Jakub Wójtowicz, Miłosz Wójtowicz, Kacper Fedorowicz, Karol Kopeć, Daniel Bednarek, Michał Dolecki, Jakub Mulica, Adrian Okolita, Antoni Jaskuła, Oskar Mosór, Krystian Lusa

Skład AKS-u II – Filip Sarama, Bartek Iwanicki, Wiktor Strzyżewski, Mikołaj Baziuk, Jakub Piątek, Dawid Kurek, Maksymilian Żelazny, Mateusz Niemiec, Jakub Zator, Norbert Wierzbicki, Filip Nadybał, Igor Posacki

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA: 

najlepszy bramkarz – Ignacy Marciniak (Lechia Dzierżoniów)
najlepszy zawodnik – Maciej Małek (Prochowiczanka)
najlepszy strzelec – Paweł Słomian (Bielawianka)
najlepszy zawodnik AKS-u – Jakub Wójtowicz
najmłodszy zawodnik – Oskar Mosór (AKS)
zwycięzca rzutów karnych – Dominik Jagielski
nagroda specjalna – dla jedynej zawodniczki – Julita Firuta (Zjednoczeni Żarów)

Źródło informacji
AKS Strzegom

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button