Turniej Ortograficzno- Sportowy

XIV Gminny Turniej Ortograficzno- Sportowy dla uczniów klas III szkół podstawowych

XIV Gminny Turniej Ortograficzno- Sportowy | OSiR Strzegom14 maja 2019 r. o godz. 10:00 w hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Strzegomiu, już po raz XIV odbył się Gminny Turniej Ortograficzno- Sportowy dla uczniów III klas szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa  Suchyty. Turniej został przygotowany wspólnie przez nauczycielki z PSP nr 2 Jolantę Wilczak i Ewę Ibek oraz nauczycieli z PSP nr 4 Elżbietę Stopyrę i Zbigniewa Wrońskiego.

W wyścigu po pamiątkowe puchary i medale, wzięło udział 8 drużyn 8-osobowych z gminy Strzegom: PSP nr 2, PSP nr 4, PSP nr 3, PSP z Kostrzy,  ZSP ze Stanowic, ZS z Goczałkowa, PSP z Olszan oraz z SP z Rogoźnicy.

Zawodników do walki osobiście zagrzewała Naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły- Szubert, zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Anna Góralska, dyrektor PSP nr 2 Elżbieta Smyk oraz zastępca dyrektor PSP nr 2 Ewa Bajon. Wszystkim zawodnikom kibicowali ich koledzy z klas, którzy za każde, prawidłowo wykonane zadanie, nagradzali ich gromkimi brawami. A trzeba przyznać, że uczestnicy nie mieli wcale tak łatwo. Bowiem w konkurencjach ortograficznych trzeba było wykazać się niemałą wiedzą na temat stosowania zasad pisowni zaś w konkurencjach sportowych punktowana była nie tylko zwinność, ale również koncentracja oraz szybkość. Po zakończonych zmaganiach, konkursowe Jury, w składzie: Elżbieta Stopyra z PSP nr 4, Dorota Żarczyńska z PSP nr 2 oraz Dorota Demkiewicz z PSP z Olszan,  wyłoniły zwycięzców  turnieju.

  • Najlepsza okazała się drużyna z PSP nr 4,
  • Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z SP z Rogoźnicy,
  • natomiast III miejsce przypadło naszym zawodnikom.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez burmistrza- Zbigniewa Suchytę.

Jolanta Wilczak

 

Z ARCHIWUM ( XIII Gminny Turniej Ortograficzno- Sportowy |  Strzegom 2018 ):

Materiały dzięki
foto: SebaT
Źródło informacji
PSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika

Polecane artykuły

Back to top button