Turniej Piłki Nożnej – STANOWICE 2019

VII Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych w Stanowicach

VII Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych STANOWICE 201923 września br. na terenie Orlika przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach odbył się VII Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Strzegom. Turniej odbywał się pod patronatem poseł na Sejm RP – Moniki Wielichowskiej.

Swoją obecnością w ceremonii otwarcia zaszczycili również włodarze gminy Strzegom: burmistrz Zbigniew Suchyta i zastępca Wiesław Witkowski oraz członkowie Zarządu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, reprezentowany przez pana Pawła Mosór i Grzegorza Luszawskiego.

Organizatorami turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Strzegomiu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Brzechwy w Stanowicach.

W rozgrywkach wzięło udział 9 zespołów z gminy Strzegom. Mecze odbywały się w 2 grupach ( każdy mecz odbywał się w systemie 2 x 5min.).

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr.2
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr.3
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr.4
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaroszowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kostrzy
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszanach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach

Z każdej grupy wyłoniono 2 najlepsze drużyny, które zagrały o miejsca finałowe.  Rozgrywki były bardzo zacięte i dostarczyły widzom wiele emocji.

Najlepiej poradziła sobie drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Strzegomiu, która wygrała cały turniej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I miejscePSP nr 4 Strzegom

II miejscePSP Jaroszów

III miejscePSP Stanowice

Zwycięskie  drużyny otrzymały z rąk Pani Poseł Moniki Wielichowskiej i Burmistrza Zbigniewa Suchyty pamiątkowe puchary, a pozostałe drużyny statuetki za udział w turnieju, natomiast  opiekunowie drużyn pamiątkowe dyplomy za przygotowanie uczniów do turnieju.

Organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne dla zawodników. Karolina Zadykowicz zdobyła miano najlepszego bramkarza, najlepszym strzelcem turnieju został Marcin Wićko, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Adam Deptuła. Organizatorzy turnieju zadbali także o  poczęstunek dla uczestników turnieju i o opiekę medyczną.

Organizatorzy dziękują władzom naszej gminy za bezpieczny dowóz zawodników i ich opiekunów do Stanowic

Back to top button