Udana sobota siatkarzy AKS

Dwie wygrane strzegomskich siatkarzy AKS - 2 x 3:0

17 listopada br. siatkarskie drużyny AKS-u Strzegom rozegrały kolejne mecze ligowe. Drużyna kadetów podejmowała w hali OSiR w Strzegomiu siatkarzy z Kudowy Zdrój, a po nich drużyna seniorów spotkała się z TS Faurecia Jelcz-Laskowice. Obie drużyny nie sprawiły zawodu strzegomskim kibicom. Dwie wygrane naszych drużyn pięknie dopełniły obchody 60-lecia Amatorskiego Klubu Sportowego w Strzegomiu.

Młodzieżowcy pokonali SKFiS Kudowiankę Kudowa Zdrój 3:0 w setach do 24, 17 i 23. To pierwsze, ale bardzo ważne zwycięstwo podopiecznych trenerki Aleksandry Doleckiej. Liczymy na kolejne równie udane mecze naszych siatkarzy. Przed zawodnikami wyjazd na następny mecz ligi kadetów do Świdnicy.

W drugim spotkaniu siatkarska drużyna seniorów AKS-u Strzegom walcząc o Mistrzostwo III Ligi zmierzyła się z ekipą z TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Przed meczem obie drużyny dzieliła różnica jednego punktu na korzyść strzegomian. Po godzinie i dwudziestu minutach gry różnica była już czteropunktowa. Mecz zakończył się zwycięstwem AKS Strzegom 3-0 w setach 25-18, 25-21, 25-22. Pierwszy set był bardzo wyrównany i przy stanie seta 16-16 siatkarze AKS dzięki świetnemu przyjęciu i zagrywce uzyskali kilku punktowa przewagę, kontrolując przebieg seta do końca, zwyciężając go 25-18. W drugim secie siatkarze AKS-u od samego początku,, odskoczyli na kilka punktów, kontrolując do końca drugiego seta, zwyciężając 25-21. W trzecim secie mecz miał podobny przebieg, jak w drugim secie, już na początku gospodarze uzyskali kilku punktową przewagę, wygrywając 25-22. Siatkarze AKS Strzegom rozegrali jeden z najlepszych meczy na swoim terenie w tym sezonie. Widać było w oczach zawodników AKS wolę walki i zwycięstwa.

Rozgrywki III ligi piłki siatkowej powoli zbliżają się do półmetka. Strzegomska drużyna z dorobkiem 10 punktów zajmuje 5 miejsce.

Kolejne spotkanie odbędzie się znów we własnej hali w sobotę 24 listopada o godz. 16:00