HIT

Ważna decyzja radnych Strzegomia

Likwidacja jednostki budżetowej pn. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu

Likwidacja jednostki budżetowej OSiR w Strzegomiu


Ważna decyzja radnych Strzegomia dot. likwidacji jednostki budżetowej pod nazwą Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Z dniem 28 listopada 2017r OSiR postawiony zostanie w stan likwidacji. Datę zakończenia postępowania likwidacyjnego ustalono z kolei na 28 lutego 2018 r. Dodajmy, że mienie znajdujące się w zarządzie likwidowanej jednostki przejmie Urząd Miejski w Strzegomiu i zostanie ono zagospodarowane zgodnie z przeznaczeniem i potrzebami oraz z zachowaniem zasad gospodarowania mieniem komunalnym.

Należności, zobowiązania i zadania zlikwidowanej jednostki przejmie również Urząd Miejski w Strzegomiu Likwidacja jednostki budżetowej nie oznacza sprzedaży majątku, czy też utrudnień w korzystaniu z obiektów sportowych przez mieszkańców.

Dodam, że od 1 września przyszkolnymi Orlikami w Jaroszowie, Stanowicach i na ul. Brzegowej zarządzają dyrektorzy szkół, którzy sami zatrudniają animatorów sportu. Również nie planujemy podnoszenia opłat np. za korzystanie z lodowiska, czy też wprowadzania nowych. Funkcjonowanie hali, boisk czy też bieżni lekkoatletycznej odbywać się będzie na takich samych zasadach, jak do tej pory.

W temacie likwidacji tej formy prawnej odbyły się konsultacje ze związkami zawodowymi, Gminną Radą Pożytku Publicznego i radnymi.

Chcemy, aby nowa forma zarządzania spowodowała efektywniejsze wykorzystanie nowoczesnych obiektów oraz stworzyć warunki do dalszego inwestowania w poprawę bazy sportowej. Już dzisiaj trzeba myśleć o remontach na basenie odkrytym, hali sportowej czy szatniach piłkarskich. To zadanie na najbliższy czas. Powołanie spółki w przyszłości ze 100-procentowym udziałem gminy nie jest niczym nowym. Tak zarządzane są obiekty w Świebodzicach i Żarowie.

informuje Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia

Warto wspomnieć, że radni w całości odrzucili – w formie uchwały – stanowisko Rady Oddziału Powiatu Świdnickiego Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” dot. zaopiniowania projektu uchwały Rady Miejskiej w Strzegomiu w sprawie likwidacji jednostki budżetowej pod nazwą Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Dodajmy, że gmina Strzegom nie jest w podobnych działaniach odosobniona. Spółki istnieją w Świebodzicach, Strzelinie, Wałbrzychu czy też w Sobótce.

Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy Strzegom
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Wykryto blokadę reklam

Prosimy o wsparcie nas, wyłączając blokowanie reklam dla naszej witryny
X