Wkrótce otwarcie pływalni Delfinek w Strzegomiu

Już w marcu br. otwarta zostanie kryta pływalnia Dolnośląski Delfinek

Otwarcie pływalni Delfinek w Strzegomiu

Pływalnia Dolnośląski Delfinek StrzegomJuż 16 marca br. otwarta zostanie kryta pływalnia w Strzegomiu, która od dawna była marzeniem wielu mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza rodziców, którzy ze swoimi dziećmi jeżdżą na baseny do pobliskich miast.

Dla mieszkańców – w ramach promocji – w dniach od 16 marca od godz. 15.00 do 18 marca do godz. 22.00 pierwsza godzina pobytu na basenie będzie bezpłatna, po godzinie nastąpi naliczanie minutowe, zgodnie z cennikiem. Ostatnie bezpłatne wejście na basen nastąpi o godz. 20.45. W sobotę i niedzielę basen będzie otwarty od godz. 9.00.

Jednocześnie z basenu będzie mogło skorzystać ok. 30 osób i być może w tych dniach będziemy musieli na wejście chwilę poczekać. Oprócz krytej pływalni z czterema torami na basenie będzie można korzystać z saun: suchej, parowej, infrared, jacuzzi, a najmłodsi z brodzika dla dzieci niepływających.

– Wielu mieszkańców w trakcie budowy niepokoił fakt głębokości niecki basenowej, podkreślić jednak należy, że przyjęte wymiary niecki nie tylko pozwolą na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci szkolnych, ale również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, zajęcia rekreacyjne i rehabilitacyjne. Aby się o tym przekonać koniecznie trzeba odwiedzić strzegomskiego Delfinka, już od 16 marca zapraszamy – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Koszt wykonania całej inwestycji wynosi ok. 8 mln zł. Gmina Strzegom pozyskała na ten cel dotację z budżetu województwa dolnośląskiego w wysokości 1,25 mln zł w ramach pilotażowego programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek” oraz dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1,3 mln zł w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego.

„Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w organizacji”
informuje, że woda na pływalni „Dolnośląski Delfinek” ul. Kochanowskiego 4 w Strzegomiu
spełnia wymagania określone w
„Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach”

Zarząd OSiR Sp. z o.o. w organizacji

 

Materiały dzięki
UM Strzegom
Źródło informacji
Internetowy Serwis Miasta i Gminy STRZEGOM

Polecane artykuły

Back to top button