XII memoriał im. Edwarda Brzegowego

Dwunasta edycja memoriału im. Edwarda Brzegowego już za nami

Dwunasta edycja memoriału im. Edwarda Brzegowego już za nami.
Tegoroczny turniej przyniósł rekordową liczbę klubów oraz zawodników, łącznie z kraju i europy przyjechało walczyć o medale ponad 300 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Czech, Niemiec i Włoch.

Po raz pierwszy na zaproszenia odpowiedziało większość klubów krajowych między innymi z Krakowa, Poznania, Bytomia, Gliwic, Włocławka, Grudziądza, Wrocławia, Jarocina. To wszystko sprawiło, że walki stały na bardzo wysokim poziomie, a w żadnej nie brakowało zaciętości i zaangażowania.

Memoriał tradycyjnie otworzyła Pani Danuta Brzegowa wraz z Burmistrzem Strzegomia Panem Lechem Markiewiczem. Podczas ceremonii otwarcia obecni byli również poseł na sejm RP Pani Monika Wielichowska, Senator RP Pan Stanisław Jurcewicz, radni gminy Strzegom, Prezes AKS Pan Wiesław Witkowski oraz dyrekcja Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak co roku bardzo dobrze spisali się zawodnicy AKS Strzegom. Najlepszym zawodnikiem AKS okazał się Adam Sadowski, który wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej (rocznik 96 – 97). Z najmłodszej grupy AKS najlepszy był Tomasz Brzegowy. Sukcesy zawdzięczamy kadrze trenerskiej AKS Panu Andrzejowi Rozwałce i Tomaszowi, Skórkowskiemu którzy doskonale przygotowali naszych zawodników. Najlepszym zawodnikiem zagranicznym wybrano Cimatti Eduardoz klubu Judo Faenza, który wygrał wszystkie walki w kategorii do 46kg.

Na koniec rozdano komplet medali oraz pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za udział i emocjonujące walki podczas memoriału. Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom turnieju za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas całego memoriału, wszystkim sponsorom, dzięki którym udało zorganizować się kolejna edycje turnieju.

Duże podziękowania należą się także całym rodzinom za wspaniały doping podczas rywalizacji. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok.

Polecane artykuły

Back to top button