XXI Jarmark Wielkanocny

W tym roku miała miejsce XXI już edycja, która odbyła się 14 kwietnia

21 Jarmark WIELKANOCNY - Hala Widowiskowo-Sportowa OSiR StrzegomJarmark Wielkanocny ma już swoją historię i na stałe wpisał się do kalendarza strzegomskich imprez. W tym roku miała miejsce XXI już edycja, która odbyła się 14 kwietnia. Tradycyjnie uczestnicy jarmarku, a więc zespoły folklorystyczne, przedstawiciele wsi oraz twórcy ludowi wzięli udział w uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej, a następnie w korowodzie przeszli ulicami miasta do hali widowiskowo-sportowej OSiR Strzegom.

Tam na pięknych i kolorowych stoiskach wyeksponowano ozdoby świąteczne, urokliwe wianki, wielkanocne palmy, pisanki oraz inne wytwory strzegomskich rękodzielników. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się potrawy przygotowane przez poszczególne sołectwa. Wszyscy, którzy przybyli na jarmark mieli okazję spróbować przepysznych ciast, smacznego żurku, czy wspaniałych domowych wędlin.

21 Jarmark WIELKANOCNY - Hala Widowiskowo-Sportowa OSiR Strzegom

Impreza była także znakomitą okazją do występów artystycznych przedszkolaków, uczniów szkół oraz zespołów folklorystycznych.

 

Źródło informacji
Serwis Informacyjny DOBA PL
Pokaż więcej

Polecane artykuły

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
X