Zagrali w „kwadranta” na Orliku

I Edycja Turnieju Gier Zespołowych w Kwadranta Orlik 2019

I Edycja Turnieju Gier Zespołowych w Kwadranta Orlik Strzegom 2019W dniu 18 czerwca 2019 roku na boisku szkolnym przy PSP nr 2 w Strzegomiu została rozegrana I edycja gry w kawdranta. Organizatorem turnieju był OSiR w Strzegomiu i animatorzy sportu.

 

I Edycja Turnieju Gier Zespołowych w Kwadranta Orlik 2019

W turnieju wzięły udział trzy sześcioosobowe drużyny. Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Ideą która przyświecała turniejowi było propagowanie nowych gier zespołowych. Kwadrant jest odmianą gry w palanta i można w nią grać wszędzie. Młodzież znając zasady gry które poznała już wcześniej w ramach zajęć organizowanych na boisku Orlik z dużym zapałem przyjęła informację o planowanym turnieju i chętnie do niego przystąpiła. Rywalizacja odbyła się w sprzyjających warunkach pogodowych. Wszystkie mecze były bardzo zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u zawodników, widoczne były także łzy i sportowa złość.

Młodzi zawodnicy  mieli też okazję do pogłębiania znajomości, uśmiechu i wspólnej zabawy. W związku z tym na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a każdy uczestnik turnieju pamiątkowy medal.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz OSiR w Strzegomiu za ufundowanie pamiątkowych pucharów i medali.  W ramach pracy animatorów sportu Orlik turniej będzie kontynuowany jak również propagowane będą nowe gry zespołowe dla dzieci i młodzieży na boiskach Orlika na które serdecznie zapraszamy.

Polecane artykuły

Back to top button