Zawody w wyciskaniu sztangi

Spróbuj swoich sił w wyciskaniu lub przyjdź kibicować zawodnikom. ZAPRASZAMY !!

Zapraszamy sympatyków sportów siłowych na Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody odbędą się w dniu 09 lutego 2019r. o godz. 11:00 na siłowni sportowej OSiR Strzegom przy ulicy Mickiewicza 2. 

Celem zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc jest popularyzacja sportów siłowych i ogólnej aktywności fizycznej wśród mieszkańców miasta Strzegom i okolic.

Zawody odbywają się w jednej konkurencji – wyciskanie sztangi leżąc. W zawodach mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. Zawody mają charakter otwarty. Obejmują wycisk maksymalny. Komisję sędziowską i obsługę techniczną powołuje organizator.

Dozwolony jest dowolny strój startowy, obejmujący koszulkę z krótkim rękawkiem ( aby widoczny był wyprost łokcia ), spodnie sportowe lub krótkie spodenki. Konieczne jest zmienne obuwie sportowe.

Klub sportowy START Strzegom


REGULAMIN
ZAWODÓW W WYCISKANIU WIELOKROTNYM
NA ŁAWCE POZIOMEJ

ORGANIZATOR:  Klub Sportowy „START” Strzegom ( organizator bezpośredni ) Ośrodek Sportu i Rekreacji Strzegom Sp. z o.o. Strzegom

TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW: Rywalizacja odbywać się będzie na siłowni sportowej OSiR Strzegom przy ulicy Mickiewicza 2.  Zawody odbędą się  9.02.2019r., o godzenie 11:00

ZGŁOSZENIA:  Zapisy zawodników oraz indywidualna rozgrzewka odbywać się będzie od godz. 10:00 do 10:45

ZASADY: Uczestnikami mogą być wszyscy, którzy wpisali się na listę uczestników. W zawodach mogą uczestniczyć osoby które mają ukończone 14 lat. Zawodnicy startują na swoją odpowiedzialność

KATEGORIE: Rywalizacja zostanie rozegrana w kategorii do 30 lat, powyżej oraz kobiet.

KONKURENCJE: Rywalizacja odbywać się będzie w jednym boju. Zawodnicy będą rywalizować na ławce płaskiej. Będą wyciskać sztangę o wadze swojego ciała minus 50% jak największą liczbę powtórzeń.

 

POZYCJA WYJŚCIOWA NA ŁAWCE PŁASKIEJ

Osoba podejmująca próbę kładzie się na ławeczce płaskiej. Punktami podparcia leżąc na ławeczce muszą być plecy oraz pośladki. Szerokość chwytu sztangi jest dowolna. Na komendę „START” zawodnik unosi sztangę ze stojaków i zaczyna wykonywać próbę. Powtórzenie zostanie określone jako prawidłowe w momencie, gdy gryf dotknie klatki piersiowej i następnie zostanie dokonany całkowity wyprost ramion.

 

PUNKTACJA: Za każde prawidłowe powtórzenie przyznajemy 1 ptk.

NAGRODY: Trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone suplementami sportowymi.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

– nie dozwolone jest używanie specjalistycznego sprzętu do wyciskania,

– uczestnik nie ma możliwości poprawy wyniku,

– uczestnik jest zobowiązany zapoznać się z niniejszym regulaminem,

– w przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez zawodników na trzech pierwszych miejscach odbędzie się dogrywka,

– rywalizacja odbędzie się w losowej kolejności zgłoszeń, wszelkie spory rozstrzyga organizator zawodów,

– interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora,

– zgłoszenia zawodników będą przyjmowane w dniu startu.

Spróbuj swoich sił w wyciskaniu lub przyjdź kibicować zawodnikom. ZAPRASZAMY !!

 

Polecane artykuły

Back to top button