Basen letni

Basen letni OSiR Strzegom


Basen letni OSiR StrzegomBasen letni w Strzegomiu jest to czwarty w Polsce, a pierwszy na Dolnym Śląsku basen wykonany ze stali nierdzewnej.

Nowoczesne baseny w OSiR strzegom cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców Strzegomia i okolicznych miejscowości w gorące letnie dni.

Dodatkową atrakcją jest nocne pływanie przy oświetlonym obiekcie.

Baseny mają podgrzewaną wodę. Duży basen ma wymiary 50 m długości i 20 m szerokości. Wyposażony jest w dwie trampoliny – jedna ma 3 m wysokości, a druga – 1 m. Ponadto są 4 tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m.

Od sezonu 2009 jest dostępne boisko do piłki plażowej siatkowej oraz nożnej w zależności od potrzeb korzystających, co na pewno uatrakcyjni wypoczynek na naszym basenie.

Duży basen ma wymiary 50 metrów długości na 20 metrów szerokości – 4 tory do pływania z słupkami startowymi do skakania do wody.

Atrakcje:

 • zjeżdżalnia o długości 71,5 m.
 • dwie trampoliny: 3m oraz 1m wysokości
 • ławki i leżanki z masażem
 • grota sztucznej fali
 • rwąca rzeka
 • masaże ścienne
 • masaż karku
 • siatka do wspinaczki z wyspą

REGULAMIN BASENU OTWARTEGO

 1. Basen Kąpielowy w Strzegomiu zwany w dalszej części basenem jest obiektem sportowym, stanowiącym własność Gminy Strzegom.
 2. Zarządzanie basenem powierzono spółce Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o., ul. Adama Mickiewicza 2; 58-150 Strzegom.
 3. Basen może być wykorzystywany w celach rekreacyjnych, sportowych oraz związanych z propagowaniem sportu i kultury fizycznej.
 4. Rozpoczęcie i zakończenie sezonu ustalane jest corocznie przez Zarząd spółki Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. w Strzegomiu.
 5. W sezonie basen jest otwarty w godzinach:

a) od początku sezonu do 30 czerwca od godz. 10:00 do godz. 18:00,
b) od 1 lipca do 31 sierpnia od godz. 9:00 do godz. 20:00,
c) od 1 września do końca sezonu od godz. 10:00 do godz. 18:00.
d) w miesiącach lipiec i sierpień basen jest dodatkowo otwarty w każdą środę w godzinach 21:00 – 23:00 – tzw. „nocne pływanie”.

 1. Korzystanie z basenu jest możliwe po zakupieniu biletu lub karnetu, co jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 2. Osoby poniżej 13 roku życia mogą przebywać na terenie basenu wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
 3. Leżakowanie dozwolone jest na całym terenie basenu z wyjątkiem ciągów komunikacyjnych i wokół niecek basenów.
 4. Osoby korzystające z kąpieli zobowiązane są do noszenia stroju kąpielowego oraz przed wejściem do wody skorzystanie z natrysku.
 5. Ze względów bezpieczeństwa osób kąpiących zaleca się wzajemną obserwację, a w razie potrzeby udzielanie pomocy i zawiadamianie Ratownika Wodnego.
 6. Zasady korzystania z urządzeń zainstalowanych na basenie uregulowane są w instrukcjach.
 7. Ratownikami są osoby noszące ubiór w kolorze czerwonym z napisem RATOWNIK WODNY i czerwoną czapkę.
 8. Osoby korzystające z basenów kąpielowych obowiązane są ściśle stosować się do poleceń ratowników oraz pracowników obsługi OSiR Sp. z o.o. w Strzegomiu.
 9. Osobom znajdujących się na terenie basenów nie wolno :

a) przekraczać granicy strefy oznaczonej napisem „Strefa dla umiejących pływać”, jeżeli nie umieją pływać,
b) wchodzić do wody wbrew zakazowi ratownika,
c) korzystać z kąpieli w stroju innym niż określony w punkcie 9,
d) skakać do wody w miejscach do tego nie wyznaczonych,
e) leżakować i biegać wokół niecek basenowych,

 1. Grillowanie może się odbywać tylko w wyznaczonych strefach do grillowania.
 2. Zabrania się rozpalania ognisk na terenie basenu.
 3. Osoby naruszające zasady bezpieczeństwa i porządku na pływalni mogą być wezwane do opuszczenia obiektu, a w przypadku nie zastosowania się do wezwania może być dokonane wezwanie Policji.
 4. Wszelkie zauważone uszkodzenia lub zagrożenia należy zgłaszać zarządcy obiektu.
 5. Uwagi i wnioski należy zgłaszać w siedzibie OSiR Sp. z o. o. ul. Mickiewicza 2 w Strzegomiu lub na adres e-mail: osir@osir.strzegom.pl

 

„Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.” informuje, że woda w basenach kompleksu letniego ul. Adama Mickiewicza 2 w Strzegomiu spełnia wymagania określone w

Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach

Zarząd OSiR Sp. z o.o.

 

Polecane artykuły

Back to top button