Skate & Dirt Park

Miejsce dla młodych ludzi z pasją / jeżdżący na rolkach, deskorolkach i rowerach.

DIRT-PARK Strzegom

Strzegomski dirty-park o powierzchni ponad 800m2 jest wykonany z gotowych elementów konstrukcyjnych wraz z podłożem ze specjalnej formy. Wymiary i kształt elementów zaprojektowano zgodnie z zasadami obowiązującymi przy uprawianiu skatingu, administratorem obiektów jest Strzegomski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Dirty-Park – tor rowerowy do rowerowej jazdy grawitacyjnej, urządzenia oparte na konstrukcji drewnianej i ziemnej, umożliwiją użytkownikom uprawianie dyscypliny „dirtjumping” polegającej na oddawaniu skoków i wykonywaniu ewolucji w powietrzu.

  • 13 przeszkód ziemnych  w tym 5 szt. przeszkód drewnianych tz. wybicia

 

SKATE PARK Strzegom


Strzegomski Skate Park to specjalnie przygotowany plac w naszym mieście, gdzie młodzi ludzie jeżdżący na rolkach, deskorolkach i rowerach mogą doskonalić swoje umiejętności wykonując na zamontowanych tam elementach różnego rodzaju ewolucje. To miejsce gdzie możemy podziwiać sprawność, umiejętności i odwagę młodzieży.

Szczegóły Techniczne

Strzegomski skate park to 400 m2 powierzchni, na której znajduje się sześć zestawów elementów do wykonywania ewolucji:

fun-box,

półpiramida,doppel Quarter-pipe,

olly-box,

skocznia,

poręcz ślizgowa.

Wszystko to składa się z 30 części wchodzących w skład wymienionych zestawów. Zakupione elementy posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa. Są wykonane z odpowiedniej klasy betonu – gwarantującego wytrzymałość i niski poziom hałasu podczas wykonywania na nich ewolucji. Producent chcąc podnieść trwałość produkowanych zestawów wyposażył je w blachy zabezpieczające. Należy dodać, że ostateczny układ i wyposażenie skate parku były konsultowane z młodzieżą, która będzie z niego korzystać, jak również z ekspertami zajmującymi się tym tematem.

Lokalizacja: Strzegomski Skate Park znajduje się przy ul. Krótkiej w sąsiedztwie Zespołu Szkół

Polecane artykuły

Back to top button