Plac zabaw

Plac zabaw jest pełen atrakcji, które można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

| REWITALIZACJA OBIEKTÓW OSiR – STRZEGOM 2020 |

Plac zabaw dla najmłodszych

Plac zabaw jest w całości pokryty kolorowym podłożem poliuretanowym, obiekt ogrodzony wyposażony w elementy architektury jak kosze na śmieci o pojemności 60 litrów, stojak na rowery. Na terenie obiektu znajdują się ławki, które pozwalają obserwować bawiące się na placu zabaw dzieci.

Cały teren placu został pokryty kolorową bezpieczną nawierzchnia z przeznaczeniem na place zabaw wykonana na bazie granulatu gumowego i kleju poliuretanowego . Jest to nawierzchnia dwuwarstwowa. Dolna warstwa amortyzująca wykonana jest z mieszanki kleju poliuretanowego oraz granulatu SBR, natomiast górna warstwa użytkowa to mieszanka kleju poliuretanowego i granulatu EPDM.

Dzięki zastosowaniu komponentów o najwyższej jakości nawierzchnia jest bardzo trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Górna warstwa nawierzchni wykonana na bazie kolorowego granulatu EPDM poza walorami estetycznymi zapewnia też długoletnią trwałość. Dzięki zastosowaniu warstwy EPDM nawierzchnia ta jest wielokrotnie bardziej odporna na działanie promieniowania UV w porównaniu z nawierzchniami wykonanymi z płyt gumowych SBR. Zapewni ona przez wiele lat niezmienny i stały poziom bezpieczeństwa oraz estetyki.

Powierzchnia placu zabaw na OSiR Strzegom –  659,9m2

 

Specyfikacja urządzeń zabawowych


Karuzela integracyjna z kierownicą  jest urządzeniem zabawowym – zarówno dla dzieci niepełnosprawnych, jak i swobodnie poruszających się. Została skonstruowana w ten sposób, aby mogły na nią w bezpieczny sposób wjechać dwa wózki inwalidzkie. Urządzenie wprowadzane jest w ruch siłą mięśni ramion poprzez obracanie kierownicą. W karuzeli zastosowano podwójny system łożyskowania gwarantujący płynną i cichą pracę.

Karuzela pionowa 3 siedziska to idealne urządzenie dla miłośników zabawy na karuzeli. Siedziska wykonane z miękkiej gumy, zawieszone na galwanizowanym łańcuchu osłoniętym gumową powłoką. Liczba użytkowników: 2. Przedział wiekowy: 3 – 12. Produkt zgodny z PN-EN 1176-1:2009.

Huśtawka Potrójna z Gniazdem jest to propozycja, z której jednocześnie może korzystać troje dzieci w różnym wieku. Huśtawka została wykonana z materiałów najwyższej jakości. Zawiesia wykonane ze stali nierdzewnej są łożyskowane gwarantując cichą i płynną pracę urządzenia. Huśtawki stanowią integralną część placu zabaw i należą do ulubionych zabawek nie tylko najmłodszych.

Huśtawka Integracyjna została zaprojektowana z myślą o dzieciach niepełnosprawnych. Jest to huśtawka typu bocianie gniazdo. Siedzisko zawieszone na wytrzymałych łańcuchach połączonych z ramą przy pomocy podwójnie ułożyskowanych zawiesi, które gwarantują cichą i bezawaryjną pracę. Siedzisko atestowane.

Sprężynowiec Lisek, Rakieta, Wieloryb

Jednoosobowe bujaki sprężynowy przeznaczony głównie dla najmłodszych użytkowników placów zabaw. Solidna konstrukcja, wygodne siedzisko oraz umieszczone w odpowiedniej odległości uchwyty to najważniejsze cechy tej zabawki.

Huśtawka Wagowa

Huśtawka Wagowa Extra łączy w sobie nowoczesny wygląd, solidność konstrukcji i zastosowanie najlepszych materiałów. Projektowana z myślą o bezpieczeństwie dzieci i trwałości podczas użytkowania. Konstrukcja ramy ze stali nierdzewnej. Oś osadzona w łożyskach gwarantuje wieloletnią cichą i płynną pracę urządzenia.

Zestaw Morska Przygoda jest imponującym, nie tylko gabarytowo, zestawem przeznaczonym dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Jednocześnie z zestawu może korzystać nawet kilkadziesiąt dzieci. Zestaw Morska Przygoda będzie prawdziwą gratką dla wszystkich młodych miłośników przygód. Konstrukcja zestawu bazuje na wieży w kształcie latarni morskiej z wielopoziomowymi podestami oraz punktami obserwacyjnymi w formie bulajów w szczytowej części. Zestaw zawiera ponadto liczne elementy sprawnościowo-rekreacyjne oraz ścianki funkcyjne, m. in. trzy zjeżdżalnie, w tym dwie rurowe – prostą oraz kręconą, trap wejściowy z lin, pomost tunelowy, ściankę z kamieniami wspinaczkowymi, grę kółko i krzyżyk, ścianki edukacyjne: mapa oraz labirynt. Użytkownicy zestawu będą mieli zapewnioną aktywną zabawę na wiele godzin. Zestaw idealnie nadaje się na tematyczny plac zabaw o tematyce morskiej.

Kuter Rybacki korzystając z urządzenia wasze pociechy mogą dać się ponieść wyobraźni, że jest się na morzu. Użytkowników w zabawie ogranicza tylko ich wyobraźnia. Kuter posiada trap wejściowy z lin, a także kilka zakamarków do schowania się. Okna bulajowe pozwalają na obserwację terenu z ukrycia. W dolnej części urządzenia znajdują się otwory, którymi można dostać się „pod pokład”. Miejsce to, będzie dobrą kryjówką podczas zabawy w chowanego. Z mostka kapitańskiego można obserwować okolicę. Urządzenie idealnie sprawdzi się jako wyposażenie tematycznego placu zabaw. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Zestaw Lexie to rozbudowany zestaw wielofunkcyjny dedykowany dla najmłodszych użytkowników placów zabaw. Dwie zadaszone wieże połączono pomostem tunelowym, zaś dwie wieże niezadaszone połączono pomostem z lin z osłonami bocznymi. Przejście z nisko osadzonego podestu niezadaszonego na wieżę ze zjeżdżalnią zapewnia pochyły pomost z osłonami bocznymi. Wszystkie płaszczyzny podestowe występujące w zestawie – antypoślizgowe. Zestaw wyposażono ponadto w moduł do komunikacji na odległość „głuchy telefon”, zjeżdżalnię mini oraz sześć paneli edukacyjnych.


Zarząd Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. informuje, że w trybie przetargu ( link ) nieograniczonego pn. ,,Montaż urządzeń dla potrzeb placu zabaw i siłowni zewnętrznej oraz małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenu”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę ( link ) firmy:

BILLABAU Usługi Budowlane Dariusz Łukojko
ul. Odrodzenia 9/6, 56-120 Brzeg Dolny
Cena oferowana: 549.999,99 zł brutto.
Okres gwarancji: 60 miesięcy.

etapy rewitalizacji placu zabaw: [ TUTAJ ]

Polecane artykuły

Zobacz również
Close
Back to top button